SNJB Logo
SNJB
poojya-kakaji

Mechanical Engineering

PLACEMENT STATISTICS

Sr. No. Academic Year Placed Students Recruiters
1 2019-20 105 Capital Via,Dhoot Transmission,Lokesh Machines Ltd, 
2 2018-19 70 Dhoot Transmission,Endurance Technologies Ltd,Epic Research Pvt.Ltd, Just Dial, Dollar Advisory Services
3 2017-18 31 Epic Research, Shriram Transport Finance Ltd, Dhumal Poultry Pvt.Ltd, Dhumal Metals Pvt. Ltd, Dhoot Transmission Pvt.Ltd.
4 2016-17 15 Preciso Measuring System, Shriram Finance ltd., Agrobyte Services, Lokesh Machinaries pvt. Ltd.
5 2015-16 23 Nilkrishna Engineering Pvt.Ltd., Shriram Transport Finance, DHFL, Shriram Transport Finance, Shriram Transport Finance, Suzlon Energy Ltd., Radon Media
6 2014-15 19 Indus Towers, Shree Laxmi Engg. , Triveni Turbines

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Faculty In-charge: Prof. H. S. Deore

Full Column Content

Sr.No. Name of Student Stream Batch Company Name Designation Sector Location Package
1 Anjali Manoj Kotwal Mechanical 2020 Capital Via Client Aquisition Manager Financial Services Indore 306000
2 Pritam Kulkarni Mechanical 2020 Capital Via Client Aquisition Manager Financial Services Indore 306000
3 Ajit Shelake Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
4 Akash Jagtap Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
5 Akash Thakare Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
6 Akshay Patil Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
7 Akshay Pawar Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
8 Amit Athavale  Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
9 Amol Appa Harde Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
10 Amol Bhagirath Gaikwad Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
11 Amol Manohar Bagul Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
12 Anjali Manoj Kotwal Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
13 Ankit Raman Upaganlawar Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
14 Ashish Pingale Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
15 Darshan Rajendra Wayde Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
16 Dhananjay Kailas Bare  Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
17 Dhanashri Bhamare Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
18 Gaurav Thakare Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
19 Gokul Pawar Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
20 Harichandra Chitte Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
21 Ishwar Prashant Aher Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
22 Kalyani Lodha Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
23 Kunal Patil Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Pune 145056
24 Lalit Ahire  Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
25 Madan Deore Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
26 Mahesh Dane Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
27 Maya Jadhav Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
28 Mayur Bapur Gunjal  Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
29 Mayur Sunil Bhadange  Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
30 Milind Shelar Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
31 Monali Patil Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
32 Nilesh Malpure Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
33 Nilesh Patil Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
34 Pradip Shinde Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
35 Prashant Pawar Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
36 Pritam Kulkarni Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
37 Priyanka Niphade Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
38 Rajesh Pawar Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
39 RAni Jadhav Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
40 Rohini Narote Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
41 Rohit Patil Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
42 Roshan Anil Nikam Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
43 Roshan Gawali Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
44 Roshani Sonawane Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
45 Sagar Ashok Gunjal  Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
46 Sagar Thakare Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
47 Sandip Gulab Rajbanshi Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
48 Santosh Hyalij Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
49 Saurabh Santoshlal Dugad  Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
50 Shubhangi Pote Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
51 Swapnil Bodhare Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
52 Tejaswini Dangal Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
53 Vinod Gawali Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
54 Vishal Navnath Ghadge  Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
55 Vrushabh Jain Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
56 Yashodhan Parandekar Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
57 Yogesh Dharmendranath Gujrathi  Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
58 Yogesh Kasar Mechanical 2020 Dhoot Transmission Graduate Engineering Trainee Electronics Aurangabad 145056
59 Adinath Rotkar Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
60 Ajay Shelar Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
61 Ajinkya Shewale Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
62 Akash Jadhav Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
63 Akash Jagtap Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
64 Amit Athavale  Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
65 Amol Gaikwad Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
66 Amol Sonawane Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
67 Anmol Munot Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
68 Darshan Rajendra Wayde Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
69 Dhananjay Kailas Bare  Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
70 Gokul Pawar Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
71 Harichandra Chitte Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
72 Kalpesh Ashok Patil Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
73 Kalpesh Shirode Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
74 Kiran Jejure Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
75 Kunal Khairnar Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
76 Kunal Patil Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
77 Lalit Ahire  Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
78 Madan Deore Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
79 Mahesh Dane Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
80 Mahesh Pawar Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
81 Manoj Ahire Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
82 Mayur Bapur Gunjal  Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
83 Mayur Shelar Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
84 Mayur Sunil Bhadange  Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
85 Nandkishor Bhavsar Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
86 Nikhil Khapare Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
87 Nilesh Lagad Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
88 Nilesh Patil Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
89 Pankaj Shewale Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
90 Pankaj Wagh Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
91 Pradip Shinde Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
92 Pritam Kulkarni Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
93 Rahul Dongare Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
94 Rajesh Pawar Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
95 Roshan Anil Nikam Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
96 Roshan Gawali Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
97 Sagar Thakare Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
98 Satish Gangurde Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
99 Swapnil Bodhare Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
100 Vinod Gawali Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
101 Vipul Kondhekar Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
102 Vishal Navnath Ghadge  Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
103 Vrushabh Jain Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
104 Yashodhan Parandekar Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000
105 Yogeshwar Pathade  Mechanical 2020 Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Manufacturing Pune 144000

Placement in A.Y. 2018 - 19

Sr.No. Name of Student Name of Company  Designation Place
1 Roopesh Patil Dhoot Transmission GAT Aurangabad
2 Pooja Deshmane Dhoot Transmission GAT Aurangabad
3 Deep Mehta Dollar Advisory Services Business Analyst Indore
4 Shubham Kasaliwal Dollar Advisory Services Business Analyst Indore
5 Harshal Pakhale Epic Research Pvt.Ltd. Associate Financial Consultant Indore
6 Swaroop Divate Epic Research Pvt.Ltd. Associate Financial Consultant Indore
7 Swapnil Misar Just Dial Certified Internet Consultant Mumbai
8 Shahezeen Nawaz Quraishi Dhoot Transmission GAT Aurangabad
9 Mahajan Pooja Dhoot Transmission GAT Pune
10 Pranjal Patil Dhoot Transmission GAT Pune
11 Latika Patil Dhoot Transmission GAT Pune
12 Mohini Rayate Dhoot Transmission GAT Pune
13 Vaishnavi Ahirrao Dhoot Transmission GAT Pune
14 Vrushali Chavhan Dhoot Transmission GAT Pune
15 Yogita Dongale Dhoot Transmission GAT Pune
16 Aarote Manisha Dhoot Transmission GAT Pune
17 Aher Vaibhav Laxman Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
18 Annadate Shubham Bharat Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
19 Arote Manisha Kishor Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
20 Bachnav Rohit Shantaram Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
21 Bafana Sanket Vjay Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
22 Bhadane Kiran Ragho Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
23 Bhanore Ashwini Keshav Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
24 Birar Shraddhan Rajendra Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
25 Chape Rameshwar Vitthal Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
26 Chaudhari Pratiksha Ishwar Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
27 Chavan Devendra Raosaheb Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
28 Chavan Sandip Ratan Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
29 Chetu Shatrahna Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
30 Chitte Kalpesh Walmik Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
31 Erande Nayan Sunil Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
32 Jadhav Chetan Chandrabhan Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
33 Jadhav Mohan Laxman Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
34 Jadhav Saurabh Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
35 Jadhav Tesaswini Bharat Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
36 Jagtap Pravin Ramnath Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
37 Kakulte Dinesh Sanebrao Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
38 Kankariya Dinesh Dilipenand Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
39 Karnavat Shubham Dilip Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
40 Khaimar Rahul Tatyabhau Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
41 Khair Amol Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
42 Khaire Akashay Sharad Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
43 Khairnar Niles Madhukar Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
44 Khanore Kiran Anil Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
45 Kulkami Abhishek Suresh Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
46 Londhe Rajshree Dipak Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
47 Mahale Sagar Uttam Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
48 Misal Umesh Prabhakar Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
49 Mutha Gaurav Sumatilal Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
50 Nawale Devidas Kailar Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
51 Neve Prasad Prakash Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
52 Nikam Kalpesh Bapu Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
53 Nikam Mayur Rajendra Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
54 Nikam Pravin Dyaneshwar Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
55 Pande Rushikesh Sanjay Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
56 Pathak Pushpak Dhananjay Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
57 Patil Hemant Sanjay Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
58 Patil Prashant Pravin Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
59 Pawar Sachin Kailas Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
60 Pawar Shailesh Bhaskar Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
61 Sanawane Saurabh Sudhakar Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
62 Sanawane Shirang Bhaurao Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
63 Sanawane Vaibhav Sukeleo Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
64 Sancheti Kunal Santosh Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
65 Suradkar Rushikesh Kamlakar Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
66 Ubale Palash Gajanan Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
67 Yeola Pavan Rajendra Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
68 Yeole Dinanath Eknath Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
69 Yeshi Jayosh Madhukar Endurance Technologies Ltd. Apprentice Trainee Aurangabad
70 Prajkta Chavhan Dhoot Transmission GAT Pune

Placement in A.Y. 2017 - 18

Sr. No. Name of Student Name of Company Designation Place
1 Prathamesh Pingale Epic Research Associate Financial Consultant Indore
2 Saurabh Jadhav Epic Research Associate Financial Consultant Indore
3 Bombe Dattatray Shriram Transport Finance Ltd. Management Trainee Pune
4 Avinash Shirsath Dhumal Poultry Pvt.Ltd. Jr. Executive Production Nashik
5 Pankaj Suryawanshi Dhumal Poultry Pvt.Ltd. Jr. Executive Production Nashik
6 Gorakh Deore Dhumal Metals Pvt. Ltd. Jr. Executive Production Sinnar
7 Shubham Chavhan Dhumal Metals Pvt. Ltd. Jr. Executive Production Sinnar
8 Suraj Thakre Dhumal Metals Pvt. Ltd. Jr. Executive Production Sinnar
9 Rahul Zalte Dhumal Metals Pvt. Ltd. Jr. Executive Production Sinnar
10 Priyanka Ghodke Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
11 Shubhangi Patil Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
12 Komal Wagh Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
13 Harsh Chordiya Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
14 Parag Kasaliwal Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
15 Rishikesh Dake Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
16 Dhanashri Pawar Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
17 Meghavati Gangurde Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
18 Nalini Jagtap Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
19 Harsh Jain Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
20 Hitesh Bacchav Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
21 Rahul Deore Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
22 Kotacha Roshan Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
23 Rokde Leena Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
24 Wani Chetan Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
25 Sidheshwar Akshay Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
26 Deore Madhuri Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
27 Sonawane Dinesh Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
28 Rishikesh Liniya Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
29 Chavhan Shubham Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
30 Ahire Roshan Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
31 Deshmane Nitin Dhoot Transmission Pvt.Ltd. Trainee Engineer Aurangabad
32 Rahul Deore Symtronics Automation Pvt. Ltd. R & D Engineer Pune
33 Avinash Shirsath Symtronics Automation Pvt. Ltd. R & D Engineer Pune
34 Pankaj Suryawanshi Symtronics Automation Pvt. Ltd. R & D Engineer Pune
35 Arbaz Pinjari Symtronics Automation Pvt. Ltd. R & D Engineer Pune

Placement in A.Y. 2016-17

Sr. No.

Name of Student

Name of Company

Designation

 Place  

1

Darshan Badjate

Preciso Measuring System

Design Engineer

Pune

2

Nitin Muawat

Preciso Measuring System

Design Engineer

Pune

3

Kalpita Challani

Preciso Measuring System

Production Engineer

Pune

4

Ankit Chajjed

Preciso Measuring System

Technical Consultant

Pune

5

Palash Nahata

Preciso Measuring System

Technical Consultant

Pune

6

Shailesh Rajpurohit

Preciso Measuring System

Technical Consultant

Pune

7

Rasal Rushikesh

Shriram Finance ltd.

Management Trainee

Nashik

8

Sonawane nilesh

Shriram Finance ltd.

Management Trainee

Nashik

9

Gandhi Kartik

Agrobyte Services

Business Development Executive

Pune

10

Kusnale Swapnil

Agrobyte Services

 Business Development Executive

Pune

11

Ganesh Ghule

Lokesh Machinaries pvt. Ltd.

Trainee Engineer

Pune

12

Sushant Dawange

Lokesh Machinaries pvt. Ltd.

Trainee Engineer

Pune

13

Sagar Kakad

Lokesh Machinaries pvt. Ltd.

Trainee Engineer

Pune

14

Sujit Sathe

Lokesh Machinaries pvt. Ltd.

Trainee Engineer

Pune

15

Yogesh Galande

Lokesh Machinaries pvt. Ltd.

Trainee Engineer

Pune

Placement in A.Y. 2015-16

Sr. No.

Name of Student

Name of Company

 Place  

1

Atish Katariya

Nilkrishna Engineering Pvt.Ltd.

Nashik

2

Hrishikesh Mhaske

Shriram Transport Finance

Nashik

3

Mangesh Jadhav

DHFL

Mumbai

4

Mayur Lasurkar

Shriram Transport Finance

Nashik

5

Ashay Khandelwal

Suzlon Energy Ltd.

Pune

6

Aniket Khated

Radon Media

Pune

7

Kshitij Shah

Preciso Measuring Systems

Pune

8

Bora Abhijit

Preciso Measuring Systems

Pune

9

Gaurav Bhandari

Preciso Measuring Systems

Pune

10

Jitu Jain

Preciso Measuring Systems

Pune

11

Gaurav Mahajan

Preciso Measuring Systems

Pune

12

Vinit Bhansali

Preciso Measuring Systems

Pune

13

Chetan Patwa

Preciso Measuring Systems

Pune

14

Suryavanshi Jaywant Pandit

SNJB's LSKBJ CoE

Chandwad

15

Rahul Vishwakarma

Turel Group

Mumbai

16

Magdum Manoj Shital

Pushpak Infra Steel

Pune

17

Mahesh Patil

Anil Printers

Nashik

18

Dnyanraj Tadage

Hydrotech Engineers Pvt.Ltd

Pune

19

Sanjay Jadhav

Ashoka Buildcon

Dumka

20

Manoj Deshmane

Pioneer Industry Pvt.Ltd

Pune

21

Jitendra Jain

L&T

Pune

22

Jadhav Mangesh

Tata Yazaki

Pune

23

Sanket Gujrathi

Aarti Drugs Ltd.

Tarapur

Placement in A.Y. 2014-15

Sr. No.

Name of Student

Name of Company

 Place  

1

Sachin Jain

Shree Laxmi Engineering Pvt.Ltd.

Nashik

2

Yogesh Jaiswal

Shree Laxmi Engineering Pvt.Ltd.

Nashik

3

Suraj Havale

Shree Laxmi Engineering Pvt.Ltd.

Nashik

4

Akshay Gandhi

Shree Laxmi Engineering Pvt.Ltd.

Nashik

5

Amruta Sonawane

Shree Laxmi Engineering Pvt.Ltd.

Nashik

6

Sangram Wakchaure

Shree Laxmi Engineering Pvt.Ltd.

Nashik

7

Sandip Yadav

Shree Laxmi Engineering Pvt.Ltd.

Nashik

8

Rahul Kadam

Trident India Ltd.

Indore

9

Aman Kotwal

Seco Warvick Group

Nashik

10

Sagar Ahire

Cipla

Nashik

11

Dhananjay Chajed

Indoline Pvt.Ltd.

Nashik

12

Sachin Jain

Yash Enterprises

Khamgaon

13

Swapnil Hande

Trimurti Enterprises

Pune

14

Viraj Badgujar

Profile Ltd.

Pune

15

Nikhil Sankalecha

SKS Fastners

Pune

16

Pravin Kharde

Wolksvagon

pune

17

Sudarshan Ahire

Preciso Measuring Systems

Pune

18

Sagar Deore

Preciso Measuring Systems

Pune

19

Yunus khan

Preciso Measuring Systems

Pune

Contact  +91 2556 253750 +91 2556 253811 principalcoe@snjb.org
© All Rights Reserved to SNJB