SNJB Logo
SNJB
poojya-kakaji

Computer Engineering

Image Alternative Text.

Annual Campus Placement Summary Report (2020-21)

Sr.No. Name of Student Company Name Designation Sector Location Package (LPA)
1 SAYANKAR ATHARVA SHARAD Vadasoft Technologies Junior Developer IT Pune 5.5
2 CHOPADA PRATIKSHA PRASHANT Tata Consultancy Services( TCS) System Engineer IT Pune 3.36
3 DIVATE RUTUJA SAMPATRAO Tata Consultancy Services( TCS) System Engineer IT Pune 3.36
4 HIRAN SHUBHALI DINESH Tata Consultancy Services( TCS) System Engineer IT Pune 3.36
5 AGARKAR MANASHREE PRADEEP Tata Consultancy Services( TCS) System Engineer IT Pune 3.36
6 PALOD DEVESH PRASHANT Tata Consultancy Services( TCS) System Engineer IT Pune 3.36
7 WANI DIVYA PRAFULL Tata Consultancy Services( TCS) System Engineer IT Pune 3.36
8 PATANI RUJVI SACHIN Casepoint Trainee IT Pune 2
9 BEDMUTHA KHUSHBU MAHENDRA AMT Skill Enhancement Institute LLP Trainee Engineer IT Nashik 1.2
10 KSHIRSAGAR PRACHI  AJIT Aplus Vision OPC Pvt Ltd Counselor IT Mumbai 0.96

ANNUAL CAMPUS PLACEMENT SUMMARY REPORT (2019-20)

S No Student Name Employee Name Designation Location Package (LPA)
1 SHAIKH ARBAZ MUKHTAR Cognizant Solution Pvt Ltd Programmer Analyst Trainee Pune 4.01
2 MUTHA YASH MAHENDRA Capgemini System Analyst Pune 3.8
3 CHAUDHARI RAJAN ASHOK Eternus Solution Pvt Ltd Pune Trainee Engineer Pune 3.6
4 CHOPADA MANSI PRADIP Infosys Software Engineer Pune 3.6
5 SONAR PRIYA ANIL Infosys System Engineer Pune 3.6
6 BRAMHANKAR MEGHANA C TCS Pune Assistant System Trainee Pune 3.36
7 AMISHA KUMARI Capital Via Indore Client Acquisition Manager Indore 3.06
8 JAIN AKSHAY ASHOK Capital Via Indore Client Acquisition Manager Indore 3.06
9 JAIN PAURNIMA RAJENDRA Capital Via Indore Client Acquisition Manager Indore 3.06
10 JAIN SAMIKSHA PRAMOD Capital Via Indore Client Acquisition Manager Indore 3.06
11 JAIN SURBHI KAILAS Capital Via Indore Client Acquisition Manager Indore 3.06
12 SHELAR VAIBHAV ARUN Sankey Solution Thane Solution Analyst Thane 3
13 SANCHETI SRUJAL SANTOSH Yexle India Pvt Ltd Junior Consultant Hydrabad 2.75
14 YADAV KIRAN KAILAS Yexle India Pvt Ltd Junior Consultant Hydrabad 2.75
15 MORE KALYANI DNYANESHWAR SND College Of Engineering Yeola  Lecturer Yeola 1.44
16 AHER PRAJAKTA RAGHUNATH Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
17 AHIRE PRACHI KHUSHAL Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
18 ALI RUBEENA SAYYAD Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
19 AMRUTKAR NIKITA LAXMAN Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
20 AUTI SAYALI VIJAY Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
21 BOTHARA  SALONI ISHWARLAL Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
22 CHHORIYA HEENA ASHOK Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
23 DESHMUKH POOJA RAJENDRA Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
24 GANDHI PRACHI AJAY Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
25 GATKAL KOMAL PRUTHVIRAJ Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
26 JADHAV MAYURI PRABHAKAR Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
27 JAIN ADEETI SURESH Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
28 JAIN KAKSHIL JAYESHKUMAR Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
29 MANDLIK DIVYANI GORAKH Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
30 MORE NIKHIL KISAN Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
31 PACHORKAR KAVITA BHASKAR Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
32 PANDE DEVYANI GIRISH Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
33 PATANI MANASI PANKAJ Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
34 PATEL BHAKTI ANIL Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
35 PAWAR VRUSHALI PRAKASH Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
36 SONAWANE CHETANA RAJENDRA Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
37 SONAWANE SWITEE RAJENDRA Dhoot Transmission Pvt Ltd Trainee Engineer Aurangabad 1.38
38 KOPULKAR KUNDAN SANTOSH SNJB High School Chandwad Lab Assistant Chandwad 0.96
39 SHINDE MEGHA BAJIRAO Shri. H. H. J. B. Polytechnic Technical Assistant Chandwad 0.96

ANNUAL CAMPUS PLACEMENT SUMMARY REPORT (2018-2019)

S No Student Name Employee Name Designation Location Package (LPA)
1 PURVIL S KAMDAR TCS  EIS Kolkata 4.8
2 NAHATA PIYUSH N Amazon AWS DCO Tech Intern Mumbai 4.5
3 BOGAWAT HARSHAD P IBM India Pvt Ltd Associate System Engineer Pune 4.25
4 DESHMANE TUSHAR K Cybage India Pvt Ltd Trainee Software Engineer Pune 4.01
5 BHANDARI SHUBHAM M ArisGlobal Trainee Mysore 4
6 KHAPARE PRIYANKA S Accenture ADA Pune 3.75
7 LAHOTI MEGHA JAGDISH Accenture ADA Pune 3.75
8 JAGTAP POOJA PRAMOD Infosys System Engineer Trainee Pune 3.6
9 JAIN NEHA BHAVARLAL Infosys  System Engineer Trainee Mysore 3.6
10 PARAKH SHEFALI A Infosys System Engineer Trainee Mysore 3.6
11 BAFNA JAYESH P Wipro Project Engineer Pune 3.5
12 BORA MAYUR RAJENDRA Tieto India Pvt Ltd  Junior Software Engineer Pune 3.5
13 DONGRE SUHASINI ASHOK Cloudreach Technologies India Pvt Ltd Junior Service Desk Analyst Pune 3.5
14 HYALIJ LALIT KEDA Wipro  Project Engineer Pune 3.5
15 BEDMUTHA SHAMAL KAILAS Dollar Advisory Business Analyst Indore 3.42
16 BHATEWARA GAURAV BIPIN Dollar Advisory Business Analyst Indore 3.42
17 JAIN AISHWARYA MANGILAL Dollar Advisory Business Analyst Indore 3.42
18 KHIVANSARA SHWETA S Dollar Advisory Business Analyst Indore 3.42
19 KOTHARI VRUSHALI PUNJARAM Dollar Advisory Business Analyst Indore 3.42
20 PARAKH NIKITA NITINKUMAR Dollar Advisory Business Analyst Indore 3.42
21 RAHANE UTKARSHA PRADIP Dollar Advisory Business Analyst Indore 3.42
22 KHIVASARA MRUNAL KISHOR TCS  Assistant System Trainee Pune 3.36
23 PATIL PRIYANKA LOTAN TCS  Assistant System Trainee Pune 3.36
24 SHAH JINAL SHAILESHKUMAR Infosys System Engineer Trainee Mysore 3.36
25 SHELAR GITALI SHARAD Tech Mahindra Jr. Software Engineer Pune 3.25
26 BOMBATKAR ADITYA N Atos Syntel Associate Consultant Mumbai 3.1
27 KOTHARI SAMRUDDHI S Atos Syntel Associate Consultant (AC1) Pune 3.1
28 CHAVAN MONALI SHRIKANT Cloudeon System Engineer Cloud Pune 2.86
29 LALWANI REENA BHAGCHAND EPIC Research Associate Financial Consultant Indore 2.61
30 PANDAVKAR RUPESH D Futurism Technologies BDA Pune 2.5
31 JAIN ANKITA LALITKUMAR Futurism BDA Pune 2.5
32 DAGALE NIKITA POPAT Script Lanes  Software Developer Pune 2.4
33 GADIYA NIKITA ASHOK Pride Group of Companies Event Manager Pune 2.4
34 JAIN KOUSHIK KAILASH Track Wizz TSS Consultancy Pvt Ltd Software Developer Mumbai 2.4
35 UPADHYAY HARSHAD D Tech Mahindra Associate Customer Support Noida 2.1
36 SHINDE DIPAK KARBHARI Vayam Info solutions Pvt Ltd Desktop L2 Pune 2.08
37 KHANDELWAL SAKSHI R Amazon Development Center India Pvt Ltd CS Associate Pune 1.87
38 AJMERA DHANASHRI VINOD Pride Group of Companies Event Manager Pune 1.8
39 JAIN KHUSHBOO ASHISH Amazon Cloud Service Associate Pune 1.7
40 MUNOT MAYUR MANSUKH Nanostuff Technologies Salesforce Developer Pune 1.5
41 UBALE SHITAL BALASAHEB Just Dial Certified Internet Consultant Mumbai 1.44
42 SANKLECHA PAYAL SANTOSH Quess  Execcutive Sales Nashik 1.26
43 AMRITKAR SNEHAL NARENDRA Dhoot Transmission Pvt Ltd Graduate Apprentice Trainee  Aurangabad 1.21
44 BAFNA SAYALI ANILKUMAR Dhoot Transmission Pvt Ltd Graduate Apprentice Trainee  Aurangabad 1.21
45 JAIN AKSHAY CHETAN Dhoot Transmission Pvt Ltd Graduate Apprentice Trainee  Aurangabad 1.21
46 JAIN NIKITA M Dhoot Transmission Pvt Ltd Graduate Apprentice Trainee  Aurangabad 1.21
47 PAGAR SHILPA SHYAMRAO Dhoot Transmission Pvt Ltd Graduate Apprentice Trainee  Aurangabad 1.21
48 PATIL MAYURI PREMANAND Dhoot Transmission Pvt Ltd Graduate Apprentice Trainee  Aurangabad 1.21
49 BAJAD JAYSHRI VITHOBA Sandip Jr. & Sr. College Zodge Junior College Teacher Zodge 1.2
50 JOSHI KASHYAPKUMAR S VTPL  Trainee Engineer Pune 1.2
51 MUTHA PURVA HEMANT Markets & Future  SEO Executive Pune 1.2
52 RAUT VAISHNAVI SUBHASH New Age Technologies Technical Executive Pune 1.2
53 SHAIKH KALIL RAJU Pectra Solutions PHP Developer Pune 1.2
54 SHIMPI CHETAN DEVIDAS SSPM V M Polytechnic Parola Lecturer Jalgoan 1.2
55 SHINDE PUJA KASHINATH HAL Apprentice Trainee Ozar 1.2
56 KOTHAVADE HARSHAL VASANT MD India Execcutive Pune 1.07
57 BORWAL KOMAL JAIPRAKASH Fantas Tech Solutions Wordpress Developer Pune 0.96
58 GANDHIMUTHA ROHINI P Shri. H.H.J.B. Polytechnic Technical Assistat Chandwad 0.96
59 HIRAN POOJA SUNIL SNJB's Late Sau. K.B. Jain COE Technical Assistat Chandwad 0.96
60 PATIL KOMAL EKNATH Corbital IT Solutions Pvt Ltd Software Engineer Pune 0.96
61 TATIYA GANESH INDARCHAND Capstone Securities Analysis Pvt. Ltd. Learner Pune 0.96
62 SONAR TANUSHREE N Siddesh Infotech Trainner Dhule 0.84

ANNUAL CAMPUS PLACEMENT SUMMARY REPORT (2017-18)

Sr.No. Name of Student Company Name Designation Location Package (LPA)
1 WALKE AKASH DATTATRAYA Bynaric Systems Pvt Ltd Team Leader Pune 4.93
2 JAIN LAKISHA ASHOKKUMAR Cleomesoft Executive Talent Acquisition & HR Admin Pune 3.32
3 SURANA ANKITA SATISH Pride Group of Companies Executive Pune 3.3
4 PAWAR SHARDA SANJAY KPIT  Trainee Pune 3.25
5 SHARMA KUNAL SANJAY Xento Systems System Administrator Pune 3.2
6 BUMB RACHANA DINESHKUMAR Zensar Technologies Project Trainee Pune 3
7 LODHA GAURI ANILKUMAR Whitehat Education Technology Pvt Ltd Associate Consultant Pune 3
8 LOKHANDE RAJESH MADHUKAR Adnate IT Solutions Associate Consultant Pune 3
9 PATIL TEJAL SANJAY Nanostuffs Technologies Private Limited Salesforce Developer Pune 3
10 SURYAVANSHI RESHMA GORAKH Datamatics Global Services Limited Trainee Consultant Banglore 2.6
11 AMBURE MAYURI MAHAVIR Cognizant Analyst Trainee Pune 2.53
12 ZOTING VAISHALI HARIBHAU V5 Global Services Private Limited Executive Recruitment Pune 2.52
13 AGRAWAL NIKHIL KASHINATH 24webtech Business Solutions LLP Digital Marketing Associate Pune 2.4
14 SHELAR BHAGYASHRI SHANTILAL Siddhatech Software Services pvt ltd Software Developer Pune 2.4
15 SHINDE CHITRALI DNYANESHWAR Virtual Technocrats Node Js Developer Pune 2.4
16 JAIN AMOL RAJENDRA Neeyamo Enterprise Solution pvt ltd Service Delivery Executive Pune 2.15
17 PATIL CHETAN GULABRAO Cell Beans Jr. Software Developer Pune 2
18 CHAVAN SNEHAL KASHINATH Futurism  Trainee Software Engineer Pune 1.95
19 POTE VAISHALI RAMNATH ShipDelight Logistics Technologies Pvt.ltd Jr. Software Developer Pune 1.92
20 BACHHAV MRUNAL SURESH LEFT RIGHT MIND PRIVATE LIMITED Software Developer Pune 1.81
21 PATIL POOJA SANJAY leftrightmind Software Developer Pune 1.81
22 GEDAM PALLAVI VIJAY Frshr Technologies Pvt Ltd Developer Banglore 1.8
23 SURYAWANSHI TEJAS DEVIDAS OmnePresent Technologies Jr. Software Engineer Pune 1.8
24 GALANDE GANESH VITTHAL Comnet Solutions Pvt. Ltd. Technical Support Engineer L1 Pune 1.73
25 SONAWANE KAVITA RAMAN Synicate Technologies Trainee Software Developer Pune 1.5
26 BAGUL SARITA NARAYAN Fortune e Services Sr. PHP Developer Nashik 1.44
27 JOSHI MAHESH RAMESH Straits Business Group Digital Marketing Excecutive Pune 1.3
28 BORSE ANITA SHIVAJI RBNelite Solution Pvt Ltd Jr. Software Developer Pune 1.2
29 CHAUDHARI TRUPTI RAJENDRA RBNelite Solution Pvt Ltd  Jr. Software Developer Pune 1.2
30 DOND GAURAV PURUSHOTTAM RBNelite Solution Pvt Ltd Jr. Software Developer Pune 1.2
31 GAWANDE POOJA MILIND ShipDelight Logistics Technologies Pvt. Ltd Software Developer Pune 1.2
32 JADHAV NITIN ASHOK RBNelite Solution Pvt Ltd  Jr. Software Developer Pune 1.2
33 JAIN SHRADDHA GYANCHAND RBNelite Solution Pvt Ltd  Jr. Software Developer Pune 1.2
34 JAIN SHUBHAM PRAVIN Scrum System Junior Software Engineer Pune 1.2
35 KOTHARI MONIKA SUNIL RBNelite Solution Pvt Ltd Jr. Software Developer Pune 1.2
36 SONAWANE KISHOR MANIKRAO EaseBuzz private Limited  Software Developer Pune 1.2
37 MAHAJAN SHWETA RAJENDRA Bridgelabz Solutions Software Developer Mumbai 1.2
38 LODHA CHETAN INDARCHAND Saiinfo Solution  Digital Marketing Excecutive Nashik 0.72
39 DHANWATE MAYURI MACHHINDRA Altar Technologies PHP Developer Trainee Nashik 0.96 K

ANNUAL CAMPUS PLACEMENT SUMMARY REPORT (2016-17)

Sr.No. Name of Student Company Name Designation Sector Location Package (LPA)
1 JAIN SHRADDHA CHANDRAKANT Redington Associate Support Engineer IT Banglore 5.45
2 SONAWANE RATNA MAHADU Tata Community initiatives trust Officer IT Mumbai 5
3 SAITWAL POOJA DILIP QYR Research Executive SEO Analyst IT Pune 3.18
4 GUGALE SHRUSHTI PRADEEP Synechron HR Executive  IT Pune 3
5 GANGURDE SANDEEP SANJAY Reliance Jio Infocomm ltd Assistant Manager IT Manmad 2.99
6 THAKARE ROSHANI DILIP Genius Consultants Ltd Executive IT Delhi 2.91
7 DEORE PUNAM DADAJI Ample Softech Systems Pvt Ltd Software Tester IT Pune 2.8
8 KAKADE DARSHANA DIPAK SCORG International Associate Consultant-IT Recruitment  IT Pune 2.67
9 NIKUMBH HARSHADA SUNIL Capegemini Analyst/A4 IT Pune 2.4
10 PATIL DHANASHRI DHARMENDRA Opulent Infotech Pune Engineer & Trainee IT Pune 2.4
11 SANAP PAYAL MACHHINDRA Opulent Infotech Pune Engineer & Trainee IT Pune 2.4
12 YEOLE AKSHAY ASHOK Entercoms Technical Support Engineer IT Pune 2.4
13 AMARGADHE KRISHNA AMAR Splendornet Technologies Pvt Ltd Junior Software Engineer IT Pune 2.4
14 BHANDARE BHAGYASHRI VILAS Deskera Trainee JAVA developer IT Pune 2.16
15 JAIN KAMLESH SANJAY Deskera Trainee Developer IT Pune 2.16
16 SONAWANE SAGAR RAVINDRA Deskera Trainee  developer IT Pune 2.16
17 PAWAR SATYAJEET DAGA Futurz Staffing Solutions Pvt. Ltd., Business Associate IT Pune 1.86
18 CHORDIYA DIVYA MAHESH Blue Sigma SEO Trainee IT Pune 1.8
19 PAGAR HARSHADA RAMESH CONNEQT Business Solutions Executive in Operation IT Hydrabad 1.58
20 SURYWANSHI SURAJ SHANTARAM HOH PHP Developer IT Nashik 1.56
21 SHAIKH MOHAMMED JUNAID SHAMSUDDIN Teknocrats Control Systems Junior Software Engineer IT Nashik 1.5
22 BRAHMANKAR AKSHAY RAJENDRA Zenith System Solution Trainee Operational Engineer IT Mumbai 1.45
23 CHAVAN NIKITA SAHEBRAO Cielo Systems Trainee IT Pune 1.44
24 JAIN UMESHKUMAR MAHENDRA Webwing Technologies Trainee Android Developer IT Nashik 1.44
25 RANA MITAL DILIP Cielo System HR Trainee IT Pune 1.44
26 KASWA PRAGATI RIKHABDAS CMS IT Sevices Pvt. Ltd. Trainee Engineer IT Nashik 1.4
27 MODI TEJAL PRAKASH Chegg Expert Hiring Managed Network Expert IT WFH 1.4
28 KOLEKAR GANESH BALNATH SumaSoft Office Executive BPO Operation IT Nashik 1.39
29 BAGRECHA DARSHAN MAHESH Teknocrats Control Systems PHP Developer IT Nashik 1.2
30 AHER ARCHANA DAMU Absolute Markets Insights SEO Executive IT Pune 1.2
31 CHORDIYA ROSHNI ANIL RunwalSoft Jr. Software Programmer IT Nashik 1.2
32 GUGLIYA DIVYA RAJMAL Webwing Technologies BDE IT Nashik 1.2
33 HIRAY MADHURI ASHOK WordCloud Software Developer IT Nashik 1.2
34 KALE RUCHIRA KAILAS glostream Inc Trainee Developer IT Nashik 1.2
35 KHAIRNAR SHRUTI DILIP Proco Guru Tech Pvt Ltd UI Developer IT Nashik 1.2
36 KURESHI NOSHIN AYAZ Webwing Technologies Trainne Android Developer IT Nashik 1.2
37 NAVAL MAYURI SANJAYKUMAR GlobalStep Services Pvt Ltd Game Test Engineer IT Pune 1.2
38 OSTWAL PRATIKSHA SUMTILAL Webwing Technologies PHP Developer IT Nashik 1.2
39 PARAKH PAYAL RAMESHLAL Krti Technology Website designer IT Aurangabad 1.2
40 PUJARI DEEPTI RAJESH Webwing Technologies BDE IT Nashik 1.2
41 SHAIKH ANJUM MUSTAK Webwing Technologies Android Developer IT Nashik 1.2
42 SONAWANE KHUSHBOO KISHOR Webwing Technologies Trainee PHP  Developer IT Nashik 1.2
43 MAHAJAN CHAITALI RAJENDRA Absolute Markets Insights SEO Executive IT Pune 1.2
44 TALELE SAMPADA DIPAK Webwing Technologies Trainee BDE IT Nashik 1.08
45 BHADANE SHITAL DILIP Arete Technology Animation Engineer IT Nashik 0.96
46 LODHA RUPALI DILIP SNJB High School Chandwad Technical Assistant Education Chandwad 0.96
47 SHINDE RASHMI VILASRAO Webwing Technologies Trainee PHP  Developer IT Nashik 0.96
48 JONDHALE UTKSRSHA KAILAS SNJB Ded College SNJB Ded College Chandwad Education Chandwad 0.84
Image Alternative Text.

Internship Summary Report (2016-17)

Sr. No. Name of Student Company Name No. of Days
1 BACHHAV MRUNAL SURESH Technocrats Forum Nashik 10
2 CHAUDHARI TRUPTI RAJENDRA Technocrats Forum Nashik 10
3 DOND GAURAV PURUSHOTTAM CyberIT Security Nashik 13
4 JAIN SHRADDHA GYANCHAND Technocrats Forum Nashik 10
5 PATIL POOJA SANJAY Technocrats Forum Nashik 10
6 POTE VAISHALI RAMNATH Technocrats Forum Nashik 10
7 RAUT POOJA MADHUKAR Technocrats Forum Nashik 10
8 SHELAR BHAGYASHRI SHANTILAL Technocrats Forum Nashik 10
9 SONAWANE KAVITA RAMAN Technocrats Forum Nashik 10
10 SURYAWANSHI ASHWINI BAPU Technocrats Forum Nashik 10
11 DONGRE SUHASINI ASHOK Technocrats Forum Nashik 10
12 CHAVAN MONALI SHRIKANT CyberIT Security Nashik 13
13 SHAIKH MOHAMMED JUNAID SHAMSUDDIN Technocrats Forum Nashik 15
14 CHORDIYA ROSHNI ANIL Technocrats Forum Nashik 15
15 BOOB MANISH DIPAK Technocrats Forum Nashik 15
16 SONAWANE RATNA MAHADU Technocrats Forum Nashik 15
17 BAGRECHA DARSHAN MAHESH Technocrats Forum Nashik 15
18 SURYAWANSHI SURAJ SHANTARAM Technocrats Forum Nashik 15
19 SHINDE POOJA KASHINATH Technocrats Forum Nashik 10

INTERNSHIP SUMMARY REPORT (2017-18)

Sr. No. Name of Student Company Name No. of Days
1 BORA MAYUR RAJENDRA Innolat Pune 60
2 BAFNA JAYESH PRAKASHCHANDRA Zensar ESD  25
3 BAFNA SAYALI ANILKUMAR Zensar ESD  25
4 BEDMUTHA SHAMAL KAILAS Zensar ESD  25
5 BOGAWAT HARSHAD PUNAMCHAND Zensar ESD  25
6 DAGALE NIKITA POPAT Zensar ESD  25
7 DESHMANE TUSHAR KEDU Zensar ESD  25
8 GADIYA NIKITA ASHOK Zensar ESD  25
9 JADHAV SHWETA DEEPAK Zensar ESD  25
10 JAIN ANKITA LALITKUMAR Zensar ESD  25
11 JAIN KHUSHBOO ASHISH Zensar ESD  25
12 JAIN NEHA BHAVARLAL Zensar ESD  25
13 JAIN NIKITA MAHENDRAKUMAR Zensar ESD  25
14 KAMDAR PURVIL SANJAY Zensar ESD  25
15 KHAPARE PRIYANKA SUBHASH Zensar ESD  25
16 KOTHARI SAMRIDDHI SHANTILAL Zensar ESD  25
17 KOTHARI VRUSHALI PUNJARAM Zensar ESD  25
18 LAHOTI MEGHA JAGDISH Zensar ESD  25
19 LALWANI REENA BHAGCHAND Zensar ESD  25
20 NAHATA PIYUSH NITIN Zensar ESD  25
21 PATIL PRIYANKA LOTAN Zensar ESD  25
22 SHINGI BHAWANA MANOJKUMAR Zensar ESD  25
23 SHINKAR RAJESHRI SUNIL Zensar ESD  25
24 WAGH SHARADA DATTATRAYA Zensar ESD  25
25 DINESH RUNWAL Zensar ESD  25
26 BIDGAR SOPAN SANJAY Kapson Industry Pune 23
27 GOTHI JIGNESH PARASMAL Expert Hub Pune by Technosolution IIT Bombay 23
28 SHINDE DIPAK KARBHARI Mittu Skillologies Pune 23
29 JAGTAP PUJA PRAMOD Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 22
30 AMRITKAR SNEHAL NARENDRA Indiable Technologies Nashik 21
31 LODHA NEHA ANIL Aashirwad Computer Pachora 21
32 RAKA DHANESH SUSHIL Indiable Technologies Nashik 21
33 SANGHAVI SURAKSHA PRASHANT Aashirwad Computer Pachora 21
34 SHAIKH ALISHA SIRAJUDDIN Indiable Technologies Nashik 21
35 SHAIKH KALIL RAJU Indiable Technologies Nashik 21
36 UBALE SHITAL BALASAHEB Indiable Technologies Nashik 21
37 BAJAD JAYSHRI VITHOBA Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 19
38 BORWAL KOMAL JAIPRAKASH Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 19
39 HIRAN POOJA SUNIL Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 19
40 HYALIJ LALIT KEDA Infinity IT Solution Nashik 19
41 JAIN AISHWARYA MANGILAL Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 19
42 JOSHI KASHYAPKUMAR SHANTIBHAI Infinity IT Solution Nashik 19
43 KHANDELWAL SAKSHI RAJESH Infinity IT Solution Nashik 19
44 MUNOT MAYUR MANSUKH Infinity IT Solution Nashik 19
45 NIKAM PRIYANKA SUBHASH Infinity IT Solution Nashik 19
46 PAGAR SHILPA SHAMRAO Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 19
47 PATIL KOMAL EKNATH Infinity IT Solution Nashik 19
48 RAHANE UTKARSHA PRADIP Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 19
49 SHAH JINAL SHAILESHKUMAR Infinity IT Solution Nashik 19
50 SHELAR GITALI SHARAD Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 19
51 VADNERE SHRADDHA SUDHIR Infinity IT Solution Nashik 19
52 KOPULKAR KUNDAN SANTOSH Infinity IT Solution Nashik 19
53 JAIN SHRADDHA TAILESHKUMAR Shubham Industries Jalgoan 17
54 AJMERA DHANASHRI VINOD WOW Infotech Nashik 14
55 KHIVANSARA SHWETA SUSHILKUMAR WOW Infotech Nashik 14
56 BAMMANKAR SHIWANGI UPENDRA Ukvally Technologies Nashik 12
57 BOMBATKAR ADITYA NIVRUTTI Ukvally Technologies Nashik 12
58 KAPADNIS ABOLI GHANSHYAM Ukvally Technologies Nashik 12
59 TATIYA GANESH INDARCHAND Ukvally Technologies Nashik 12
60 KULKARNI GAURAV PRADIP Ukvally Technologies Nashik 12
61 BHANDARI SHUBHAM MANOJ Exper Hub Chennai at Sinhgad CoE pune 8
62 JAIN KHUSHBOO ASHISH Exper Hub Chennai at Sinhgad CoE pune 8
63 MUTHA PURVA HEMANT Exper Hub Chennai at Sinhgad CoE pune 8

INTERNSHIP SUMMARY REPORT (2018-19)

Sr. No. Name of Student Company Name No. of Days
1 BAFNA JAYESH PRAKASHCHANDRA Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
2 BORA MAYUR RAJENDRA Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
3 CHAVAN MONALI SHRIKANT Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
4 DONGRE SUHASINI ASHOK Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
5 GOTHI JIGNESH PARASMAL Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
6 HYALIJ LALIT KEDA Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
7 JOSHI KASHYAPKUMAR SHANTIBHAI Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
8 KHANDELWAL SAKSHI RAJESH Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
9 KOTHARI SAMRIDDHI SHANTILAL Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
10 MUNOT MAYUR MANSUKH Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
11 NAHATA PIYUSH NITIN Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
12 PATIL KOMAL EKNATH Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
13 RAKA DHANESH SUSHIL Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
14 SANKLECHA PAYAL SANTOSH Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
15 SHAH JINAL SHAILESHKUMAR Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
16 VADNERE SHRADDHA SUDHIR Nanostuffs Technologies Pvt Ltd Pune 90
17 BOGAWAT HARSHAD PUNAMCHAND Tinkerbot Lab Pvt Ltd. 30
18 BOTHARA SALONI ISHWARLAL Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
19 BRAMHANKAR MEGHANA CHANDRASHEKHAR Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
20 CHAUDHARI BHUSHAN RAGHUNATH Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
21 CHOPADA MANSI PRADIP Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
22 FIRODIYA PRATIK PRASHANT Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
23 JAIN AKSHAY ASHOK Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
24 JAIN KAKSHIL JAYESHKUMAR Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
25 KHAIRNAR MRUNAL RAJESH Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
26 MORE NIKHIL KISAN Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
27 MUTHA YASH MAHENDRA Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
28 PACHORKAR KAVITA BHASKAR Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
29 PAGAR MAYURI SANJAY Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
30 PATHAN FAIZAN LIYAKAT Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
31 SANCHETI SRUJAL SANTOSH Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
32 SHAH KRISH MANOJKUMAR Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
33 SHAIKH ARBAZ MUKHTAR Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
34 SHELAR VAIBHAV ARUN Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
35 SHINDE MEGHA BAJIRAO Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
36 SHINDE NILESH MANIK Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
37 SHIRSATH SNEHA SURESH Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE 6
38 SONAR PRIYA ANIL Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6
39 SONAWANE CHETANA RAJENDRA Zensar ESD 2019 Softskill & Aptitude Test at SNJB KBJ COE Chandwad 6

INTERNSHIP SUMMARY REPORT (2019-20)

Sr. No. Name of Student Company Name No. of Days
1 BHAVSAR SARTHI PADMAKAR KNEO Automation Pvt Ltd Pune 39
2 CHAUDHARI RAJAN ASHOK HAL Ozar Nashik 28
3 AMISHA KUMARI HAL Ozar Nashik 28
4 JAIN SHAJAL PRASHANT Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 21
5 GANDHI RIYA RAMESH Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 21
6 PAPDIWAL SHIVANI JITENDRA Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 21
7 WAGH HEMANGI MACHINDRA Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 21
8 BHAVSAR SIDDHI DEVENDRA Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 21
9 DIVATE VAIBHAV DAGU Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 21
10 WANI DIVYA PRAFULL Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 21
11 PANDE KAJAL GIRISH Ezacus Technologies Pvt Ltd Nashik 21
12 SHINDE SANJANA ABHIMANYU Coexistech Tech Nashik 18
13 SAWANT NITIN RAMDAS Ukvally Technologies Nashik 18
14 YADAV KIRAN KAILAS Ukvally Technologies Nashik 18
15 SONAWANE KANCHAN SANTOSH Ukvally Technologies Nashik 18
16 NIKAM UTKARSHA DILIP Ukvally Technologies Nashik 18
17 KUSHARE SHITAL RAJENDRA Ukvally Technologies Nashik 18
18 SANGHAVI APEKSHA PRASHANT Ukvally Technologies Nashik 18
19 AGRAWAL SALONI YOGESH Ukvally Technologies Nashik 18
20 BAFNA VAIBHAV ANILKUMAR Ukvally Technologies Nashik 18
21 BHAMARE TUSHAR UDDHAV Ukvally Technologies Nashik 18
22 BAFNA CHETANA MAHAVIR Ukvally Technologies Nashik 18
23 BACHHAV DIPALI TULSHIRAM Ukvally Technologies Nashik 18
24 CHAVAN PRATIKSHA DHANRAJ Ukvally Technologies Nashik 18
25 JAIN ADEETI SURESH Modi Innovations 15
26 AGARKAR MANASHREE PRADEEP Globular Tech Services Pvt Ltd 12
27 PACHORKAR KAVITA BHASKAR Technocode LLP Palghar 5
28 SHIRSATH SNEHA SURESH Technocode LLP Palghar 5
29 PATIL KUNAL NITIN Technocode LLP Palghar 5
30 AHER PRAJAKTA RAGHUNATH Technocode LLP Palghar 5
31 PATEL BHAKTI ANIL Technocode LLP Palghar 5
32 SAWANT NITIN RAMDAS Technocode LLP Palghar 5
33 SANCHETI SRUJAL SANTOSH Technocode LLP Palghar 5
34 PATHAN FAIZAN LIYAKAT Technocode LLP Palghar 5
35 SONAWANE CHETANA RAJENDRA Technocode LLP Palghar 5
36 THOSARE JIGNESH SANJAY Technocode LLP Palghar 5
37 SHELAR VAIBHAV ARUN Technocode LLP Palghar 5
38 JAIN AKSHAY ASHOK Technocode LLP Palghar 5
39 CHAUDHARI BHUSHAN RAGHUNATH Technocode LLP Palghar 5
40 SHINDE MEGHA BAJIRAO Technocode LLP Palghar 5
41 AHIRE NIKITA KASHINATH Technocode LLP Palghar 5
42 KUSHARE SHITAL RAJENDRA Technocode LLP Palghar 5
43 WAGH HEMANGI MACHINDRA Technocode LLP Palghar 5
44 JAIN AYUSHI AMIT Technocode LLP Palghar 5
45 YEOLA SMITA CHANDRAKANT Technocode LLP Palghar 5
46 BADNORE BHUMIKA PRAVIN Trixware Technologies  15
47 BABHALE SHARVARI SANJIV Trixware Technologies  15
48 CHAVAN GAURAV VIJAY Trixware Technologies  15
49 DAGADE KAJAL SANDIP Trixware Technologies  15
50 DAWANGE SAKSHI VIJAY Trixware Technologies  15
51 GADE MAYURI DINKAR Trixware Technologies  15
52 GAIKHE PRATIKSHA EKNATH Trixware Technologies  15
53 INGALE RAKSHA BABASAHEB Trixware Technologies  15
54 KELHE ROHAN MOHAN Trixware Technologies  15
55 KELHE ROHAN MOHAN Trixware Technologies  15
56 MUNOT MRUNAL RISHABH Trixware Technologies  15
57 SALUNKE NIKITA SANJAY Trixware Technologies  15
58 KOTWAL PRANJAL ANIL Trixware Technologies  15
59 SANDHAN SAKSHI DASHARATH Trixware Technologies  15
60 WYAVHARE AKASH RAJENDRA Trixware Technologies  15
61 SANT KARTIK SAHEBRAO Trixware Technologies  15
62 USHIR ANUJ PANDIT Trixware Technologies  15

INTERNSHIP SUMMARY REPORT (2020-21)

Sr. No. Name of Student Company Name No. of Days
1 AGRAWAL PAYAL SANTOSH Inhouse Internship at SNJB's Late Sau. K.B. Jain College Of Engineering Chandwad 24
2 AKSHAY KOCHAR 24
3 CHHAJED NEHA SUNIL 24
4 GALANDE SNEHAL DATTU 24
5 GANDHI SEJAL HITESH 24
6 GHORPADE MAYUR VINAYAK 24
7 HANUMANTE RUSHABH SANJAY 24
8 JADHAV SAKSHI BABAJI 24
9 KADAM GITANJALI SAMADHAN 24
10 KALE SAURABH SANJAY 24
11 KATHED SEJAL PRAKASH 24
12 KOLHE ADITI SUNIL 24
13 KOTECHA PRACHI AMIT 24
14 LOHADE UNNATI DEELIP 24
15 MATHA SAHIL BALRAM 24
16 MUTHA TEJASWINI DAGDULALJI 24
17 NIKAM SHEJAL VIJAY 24
18 NIKAM VAIBHAV DAULATRAO 24
19 PADWAL ARJUN VIJAY 24
20 PAREKH SAYYAM UDAY 24
21 PATIL MANSI DEEPAK 24
22 PATIL SIDDHI KIRAN 24
23 PATNI DISHA DEVENDRA 24
24 PAWAR ROHAN DEVIDAS 24
25 RUNWAL SANAT VINOD 24
26 SAKHALA PRAJAL KISHOR 24
27 SANGHAVI SHRENIK VINOD 24
28 SANKLECHA PURVA SUSHILKUMAR 24
29 SHAIKH BUSHRA AKHALAK 24
30 SHINDE SAPANA MANOHAR 24
31 SHINKAR SAYALI ANIL 24
32 SONAWANE PRANAV VISHWAS 24
33 SONI KAJAL SURESH 24
34 THORAT GANESH SAYAJI 24
35 TIPARE HARSHADA CHANDRAKANT 24
36 VICHARE SEJAL ARUN 24
37 WANI PRANAY CHANDRASHEKHAR 24
38 KALA CHAITANYA MANOJ 24
39 AUSHIKAR HARSHADA SANJAY 24
40 AVHAD PRANALI PRAKASH 24
41 BANSAL GITIKA GIRISH 24
42 BHAMARE NIKITA RAKESH 24
43 BORSE GAYATRI EKNATH 24
44 CHASTWE GOVINDA RAVIKIRAN 24
45 CHAVAN AMOL ASHOK 24
46 GANGURDE ASHWINI MOTHABHAU 24
47 GUPTA SHREYASH RAJENDRA 24
48 JADHAV PUNAM SUNIL 24
49 KAWADE POOJA BALASAHEB 24
50 KELHE TEJAS PRAMOD 24
51 KHAIRNAR AISHWARYA BAPU 24
52 KHAIRNAR MAYURI EKNATH 24
53 KHAIRNAR TEJAL SUNIL 24
54 MANDOLE ROHIT RAVINDRA 24
55 NICHIT PRIYANKA SANDIP 24
56 PAGAR NAYAN SHANKAR 24
57 PAWAR TEJASWINI GAJANAN 24
58 SHINDE ANIKET SANJAY 24
59 SHIRSATH APEKSHA DILIP 24
60 SONAWANE ARATI SANJAY 24
61 SONAWANE TIMPLE NANAJI 24
62 THAKARE PRANJAL NANAJI 24
63 THAKUR MAYUR VIJAY 24
64 TOPE SIDDHESHWARI GOVIND 24
65 VADJE PRATIKSHA MOHAN 24
66 PAGAR VIJAY BALU 24
67 PATIL TEJAS ARUN 24
68 ALIZAD SHREYA NILESH Inhouse Internship at SNJB's Late Sau. K.B. Jain College Of Engineering Chandwad 23
69 BABHALE SHARVARI SANJIV 23
70 BADNORE BHUMIKA PRAVIN 23
71 BHOLE ANIKET PRASHANT 23
72 CHAVAN GAURAV VIJAY 23
73 CHUTTARMUTHA ANAND SANJAY 23
74 DAGA PRIYANKA VIJAY 23
75 DAGADE KAJAL SANDEEP 23
76 DAWANGE SAKSHI VIJAY 23
77 Dere Shivani 23
78 GAIKHE PRATIKSHA EKNATH 23
79 Girase Jidnyasa Rajendra 23
80 Girase Mansi 23
81 GUGALE SHUBHAM SUNIL 23
82 JAIN ESHA SANDEEP 23
83 JAIN MAMATA KISHOR 23
84 JAIN SAKSHI SUNIL 23
85 Jomde Rupali 23
86 Kandi Rushikesh Trilokachand 23
87 KATARIYA ARTI SURESH 23
88 KELHE AKSHAY MOHAN 23
89 KOTWAL SNEHA KAILAS 23
90 LOHADE RUTIK RAVINDRA 23
91 MOHITE KALYANI KISHOR 23
92 MUNOT MRUNAL RISHABH 23
93 PATEL BHUSHANA SHARAD 23
94 PATIL PRIYA SURESH 23
95 RAJPUT SOURABHSINGH MAHENDRASINGH 23
96 SALUNKE NIKITA SANJAY 23
97 SANDHAN SAKSHI DASHRATH 23
98 SANT KARTIK SAHEBRAO 23
99 SAPKAL SNEHAL SUNIL 23
100 Sathe Vikas Madhav 23
101 SHAH HIMANSHU HITESH 23
102 SHARMA PRANJAL VIJAY 23
103 SHELAR DARSHAN PRADIP 23
104 SONAR SANJANA GOPAL 23
105 Sonawane Rutuja Arvind 23
106 Tope Anuja Madhukar 23
107 Vaibhav Divate 23
108 Wagh Madhura Manoj 24
109 Ostwal Akanksha Rajendra 24
110 Agarkar Manashree Pradeep 24
111 Shajal Prashant Jain 24
112 SOURAV VISHNUSING PARDESHI 24
113 Patani Rujvi Sachin 24
114 Rushikesh Trilokchand kandi 24
115 Siddhi Devendra Bhavsar 24
116 Saloni Jain 24
117 Saloni Yogesh Agrawal 24
118 Ahluwalia Anand Mohindra 24
119 JAIN SAMIKSHA SUNIL 24
120 Utkarsha Dilip Nikam 24
121 Divate Rutuja Sampatrao 24
122 Jain Apurva Lalit 24
123 Utkarsha Pramod Thombre 24
124 Kumbharde Neha Sanjay 24
125 Nikita Kashinath Ahire 24
126 Wagh Hemangi Machhindra 24
127 Sejal Kankariya 24
128 Papdiwal Shivani Jitendra 24
129 Ambure Sakshi Mukteshwar 24
130 Madhura Manoj Wagh 24
131 Bachhav Dipali Tulshiram 24
132 Ridham Chhadwa 24
133 Kajal Pande 24
134 Shoeb sadik  Kadari 24
135 Nikita  Kashinath Ahire 24
136 P Siddharth Gelada 24
Contact  +91 2556 253750 +91 2556 253811 principalcoe@snjb.org
© All Rights Reserved to SNJB