SNJB's Late Sau. Kantabai Bhavarlalji Jain COLLEGE OF ENGINEERING Accredited With A Grade By NAAC Accredited by NBA (Comp and Mech Engg) Permanently Affiliated to SPPU

MECHANICAL ENGINEERING
MECH
Vision: To impart quality technical education in the field of Mechanical Engineering for the benefits of society Mission: To provide quality education among the students through the curriculum and industrial exposure. To develop a learning environment leading to innovations, skill development and professional ethics through curricular and extracurricular activities for societal growth.


MECHANICAL ENGINEERING
  Vision-Mission & Profile   Laboratories   People   Toppers List   Results   Placement Statistics   Events   Achievements   Students Association   Department Library   Downloads   Photo Gallery   Industrial Visit


Placement Details


Placement Details
2019-20
Sr. No. Name of Student Company Name Designation Sector Location Package (LPA)
1 Abhishek Kondekar Xl Dynamics Solutions Engineer Non Core Mumbai 4.55
2 Adinath Rotkar Lokesh Machines Ltd. Engineer Core Nashik 1.44
3 Ajay Shelar Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
4 Ajinkya Shewale Carigar Tools BDM Non Core Pune 4.25
5 Ajit Shelake Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.38
6 Akash Jadhav Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
7 Akash Jagtap Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
8 Akash Thakare Dhoot Transmis Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
9 Akshay Patil Dhoot Transmis Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
10 Akshay Pawar Dhoot Transmis Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
11 Amit Athawale Jitendra New Ev Tech Pvt Ltd Trainee Engineer Core Nashik 1.8
12 Amol Gaikwad Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
13 Amol Harde Stanley Black & Decker India Private Limited Trainee Engineer Core Pune 1.52
14 Amol Sonawane Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
15 Amol Thakare Jitendra New Ev Tech Pvt Ltd. Trainee Engineer Core Nashik 1.8
16 Anjali Manoj Kotwal Capital Via Client Aquisition Manager Non Core Indore 3.06
17 Ankit Raman Upaganlawar Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
18 Anmol Munot Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
19 Ashish Pingale Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
20 Bafana Bhavesh Cnh Industrial Captial Pvt. Ltd. Trainee Engineer Core Solapur 2.79
21 Bharat Jain Atul Auto Ltd Officer Core Raipur 1.45
22 Shaikh Irfan Ranka Steel Trainee Engineer Core Bangalore 1.45
23 Chetan Bafana Ranka Steel Trainee Engineer Core Bangalore 3.2
24 Darshan Rajendra Wayde Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
25 Deshmane Akash Cogeme Precision Parts Pvt Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.3
26 Deshpande Gaurav Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.3
27 Dhananjay Kailas Bare Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
28 Dhanashri Bhamare Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
29 Dhobale Ganesh Mskh Mahalunge Trainee Engineer Core Pune 11.44
30 Gaurav Thakare Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
31 Gokul Pawar Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
32 Harichandra Chitte Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Nashik 1.44
33 Ishwar Prashant Aher Dhoot Transmission Techorbit Non Core Aurangabad 1.45
34 Jayesh Patil Xl Dynamics Solutions Associate Analyst Non Core Pune 4.5
35 Kadam Kamlesh Usprojects (India) Pvt. Ltd. Trainee Engineer Non Core Hydrabad 1.44
36 Kadam Yash Tata Motors Trainee Engineer Core Pune 1.8
37 Kalpesh Ashok Patil Lokesh Machines Ltd Trainee Engineer Core Pune 1.44
38 Kalpesh Shirode Lokesh Machines Ltd Trainee Engineer Core Pune 1.44
39 Kalyani Lodha Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
40 Katkade Hrishikesh Shubham Industry Aurangbad Sale Core Nashik 1.45
41 Kautubh Kahate Tcs Trainee Engineer Core Aurangabad 3.36
42 Khaire Ankush Armstrong Machine Pvt Ltd Trainee Engineer Core Sogaras 1.44
43 Khangal Krishna Vertex Pricise Ltd Trainee Engineer Core Nashik 1.44
44 Kiran Jejure Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
45 Kunal Khairnar Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
46 Kunal Patil Mahindra Cie Automotive Ltd, Pun Trainee Engineer Core Pune 1.67
47 Lalit Ahire Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
48 Madan Deore Ranka Steel Trainee Engineer Core Bangalore 3.2
49 Mahesh Dane Lokesh Machines Ltd Trainee Engineer Core Pune 1.44
50 Mahesh Pawar Lokesh Machines Ltd Trainee Engineer Core Pune 1.44
51 Manoj Ahire Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
52 Maya Jadhav Dhoot Transmission Trainee Engineer Non core Aurangabad 1.45
53 Mayur Bapu Gunjal Carigar Tools BDM Non core Pune 4.25
54 Mayur Shelar Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
55 Mayur Sunil Bhadange Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Non core Pune 1.44
56 Milind Shelar Dhoot Transmission Trainee Engineer core Aurangabad 1.45
57 Monali Patil Dhoot Transmissio Trainee Engineer Non core Pune 1.45
58 Nandkishor Bhavsar Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
59 Kadam Kamlesh Usprojects (India) Pvt. Ltd. Site Engineer Non Core Hydrabad 1.44
60 Nikhil Khapare Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
61 Nilesh Lagad Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer core Pune 1.44
62 Nilesh Malpure Dhoot Transmission Trainee Engineer Non core Aurangabad 1.44
63 Nilesh Patil Lokesh Machines Ltd Trainee Engineer Core Pune 1.45
64 Pankaj Shewale Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
65 Pankaj Wagh Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
66 Pathak Gaurav Vasantrao Bedmutha Factory Trainee Engineer Core Ahemadnagar 1.73
67 Patil Abhijit Onkar Rk Global Damman Trainee Engineer Core Daman 1.73
68 Patil Jayant Nanaji Flash Electronics Pvt Ltd Trainee Engineer Core Nashik 1.56
69 Pawar Shailesh Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
70 Pawar Vaibhav Lokesh Machines Ltd Trainee Engineer Core Pune 1.44
71 Pradip Shinde Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
72 Prashant Pawar Dhoot Transmission Trainee Engineer Non core Aurangabad 1.45
73 Pritam Kulkarni Capital Via Client Aquisition Manager Non core Indore 3.06
74 Priyanka Niphade Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Non core Aurangabad 1.44
75 Rahul Dongare Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.4
76 Rajesh Pawar Mahindra Cie Automotive Ltd, Pune Trainee Engineer Core Pune 1.67
77 Rani Jadhav Dhoot Transmission Trainee Engineer Non core Aurangabad 1.45
78 Rohini Narote Dhoot Transmission Trainee Engineer Non core Aurangabad 1.45
79 Rohit Patil Dhoot Transmission Trainee Engineer Non core Aurangabad 1.45
80 Roshan Anil Nikam Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
81 Roshan Gawali Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
82 Roshani Sonawan Dhoot Transmission Trainee Engineer Core Aurangabad 1.45
83 Rushabh Jain Mahindra Cie Automotive Ltd, Pune Trainee Engineer Non core Pune 1.67
84 Sagar Ashok Gunjal Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
85 Sagar Nana Thakare Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
86 Sanket Pawar Mahindra Cie Automotive Ltd, Pune Trainee Engineer Core Pune 1.45
87 Satish Gangurde Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.67
88 Shubham Deshpande Jitendra New Ev Tech Pvt Ltd. Trainee Engineer Core Nashil 1.44
89 Shubhangi Pote Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
90 Swapnil Bodhare Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
91 Tejaswini Dangal Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
92 Vardhaman Meheta Ranka Steel Trainee Engineer Core Pune 3.2
93 Vinod Gawali Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
94 Vipul Kondhekar Mahindra Cie Automotive Ltd, Pune Trainee Engineer Core Pune 1.67
95 Vishal Navnath Ghadge Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
96 Vishal Patil Ptc Software Trainee Engineer Non Core Pune 7.5
97 Vrushabh Jain Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
98 Vyas Dhruvang L & T Trainee Engineer Core Pune 2.3
99 Yashodhan Parandeka Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Pune 1.44
100 Yogesh Dharmendranath Gujrathi Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
101 Yogesh Kasar Dhoot Transmission Trainee Engineer Non Core Aurangabad 1.45
102 Yogeshwar Pathade Lokesh Machines Ltd. Trainee Engineer Core Aurangabad 1.45

2020-21
Sr. No. Name of Student Company Name Designation Sector Location Package (LPA)
1 Rohit Bagade Property Pistol Engineer Housing Mumbai 7.6
2 Amol Wani Property Pistol Engineer Housing Mumbai 7.68
3 Sarvadnya Pawar Property Pistol Engineer Housing Mumbai 7.6
4 Nipun Patel Property Pistol Engineer Housing Mumbai 7.68
5 Pankaj Patil Vertex Engineering Engineer Mechanical Nashik 1.44
6 Om Patil Mahindra CIE Engineer Mechanical Pune 1.68
7 Nishikant Shinde Mahindra CIE Engineer Mechanical Pune 1.68
8 Payal Navale Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
9 Sujata Jadhav Infosys Engineer IT Pune 3.6
10 Pradip Aher Mahindra CIE Engineer Mechanical Pune 1.68
11 Harshal Khairnar NVIDIA Graphics Engineer IT Pune 2.5
12 Umesh Badhan Infosys Engineer IT Pune 3.6
13 Akshay Dhomse Infosys Engineer IT Pune 3.6
14 Sunil Shirsath Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
15 Akshay Kadam Epitome India Engineer Mechanical Aurangabad 1.44
16 Khemchand Suryawanshi Epitome India Engineer Mechanical Aurangabad 1.44
17 Tushar Nikam Epitome India Engineer Mechanical Aurangabad 1.44
18 Yash Lavande Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
19 Pradip Sonawane Epitome India Engineer Mechanical Aurangabad 1.44
20 Satish Patil Epitome India Engineer Mechanical Aurangabad 1.44
21 Gaurav Jadhav Epitome India Engineer Mechanical Aurangabad 1.44
22 Pramod Jadhav Epitome India Engineer Mechanical Aurangabad 1.44
23 Rushabh Mandlecha Epitome India Engineer Mechanical Aurangabad 1.44
24 Sagar Aher Epitome India Engineer Mechanical Aurangabad 1.44
25 Kartik Nikam Byju's Business Developement Associate Marketing Pune 10
26 Nikhil Shinkar Class 21A Technologies Business Developement Associate Marketing Pune 2.64
27 Akshaya Thakare Infosys Engineer IT Pune 3.6
28 Ankit Tambat Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
29 Kunal Lokhande Dhoot Transmission Engineer Mechanical Aurangabad 1.4
30 Mansi Kshirsagar Dhoot Transmission Engineer Mechanical Aurangabad 1.4
31 Mayur Gaware Dhoot Transmission Engineer Mechanical Aurangabad 1.4
32 Nikhil Patil Dhoot Transmission Engineer Mechanical Aurangabad 1.4
33 Pratik Raundal Dhoot Transmission Engineer Mechanical Aurangabad 1.4
34 Neeraj Nikam Zensar Technologies Engineer IT Pune 4
35 Pravin Pawar Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
36 Rohan Sonawane Infosys Engineer IT Pune 3.6
37 Rohit Patil Dhoot Transmission Engineer Mechanical Aurangabad 1.4
38 Roshan Dhikale Bunts India Pvt. Ltd Engineer Mechanical Nashik 1.44
39 Sagar Pawar Dhoot Transmission Engineer Mechanical Aurangabad 1.4
40 Sanket Dargude Dhoot Transmission Engineer Mechanical Aurangabad 1.4
41 Swapnil Garud Dhoot Transmission Engineer Mechanical Aurangabad 1.4
42 Swati Pawar Dhoot Transmission Engineer Mechanical Aurangabad 1.4
43 Shubham Dighe Carigar Tools Business Developement Manager Marketing Pune 4.01
44 Shresth Roy Cognizant Engineer IT Pune 4.5
45 Durgeshsing Thakore Infosys Engineer IT Pune 3.6
46 Chaitanya Thakur Siemens India Engineer Mechanical Goa 1.8
47 Rohan Sonawane Infosys Engineer IT Pune 3.6
48 Vikas Deore Cognizant Engineer IT Pune 4
49 Satyam Jain Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
50 Sagar Sonar Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
51 Anant Sanap Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
52 Ankit Patil Illumine Industries Pvt. Ltd. Engineer Mechanical Pune 2.6
53 Sandip Sonawane Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
54 Hrushikesh Salunke LG Electronics Engineer Electronics Pune 3
55 Pritish Shinde Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
56 Akshay Mate Application Software Technologies Engineer IT Pune 3.64
57 Keshav Sawant Hinduja Tech Limited Engineer Mechanical Pune 4.25
58 Chinmay Yeole NSEIT LTD. Engineer Pune 5
59 Hrushikesh Labhade Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
60 Vaibhav Chavan Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
61 Sudarshan Tope Ellora Epic Pvt.Ltd. Sales Executive Civil Nashik 1.8
62 Omkar Kasar Karigar Tools Business Developement Manager Marketing Akola 4.25
63 Ghanshyam Sonar BPCL Engineer Oil & GAs Jalgaon 2.16
64 Ashwinkumar Patil Artizen Interiros Pvt. Ltd. Engineer Mechanical Bangalore 3
65 Tejas Jain Infosys Engineer IT Pune 3.6
66 Digvijay Patil BOSCH Engineer Mechanical Nashik 4
67 Sahil Khapare Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
68 Rahul Tidake Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
69 Kaveri Navale Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
70 Saurabh Pawar Wipro Technologies Engineer IT Pune 3.5
71 Chaitanya Kadake Sejal Engineering Solutions Pvt. Ltd. Engineer Mechanical Pune 1.8
72 Vaibhav Sathe Sejal Engineering Solutions Pvt. Ltd. Engineer Mechanical Pune 1.8
73 Nilesh Jagtap Tata Consultancy Services Engineer IT Pune 3.36
74 Manasi Kakuste Infosys Engineer IT Pune 3.6
75 Rushikesh Kaklij Infosys Engineer IT Pune 3.6
76 Kiran Kale Infosys Engineer IT Pune 3.6
77 Onkar Ahire Infosys Engineer IT Pune 3.6

2018-19
Sr. No. Name of Student Company Name Designation Sector Location Package (LPA)
1 Takale Akshay Tatyabhau United Systems And Projects (India) Pvt. Ltd, Secunderabad Site Engineer Core Secunderabad 5.2
2 Kahandal Rushikesh Sanjay MCS Industries Limited, Vapi Sales Trainee Core Vapi 3.6
3 Bagul Karan Ravindra MCS Industries Limited, Vapi Sales Trainee Core Vapi 3.6
4 Chavan Rahul Ramnath Anutek Engineering Pvt Ltd, Nashik Sales Trainee Core Pune 3.6
5 Nahar Rohan Bhikchand Mcs Industries Limited, Vapi Sales Trainee Core Vapi 3.6
6 Parakh Piyush Vilaskumar Mcs Industries Limited, Vapi Sales Trainee Core Vapi 3.6
7 Patil Ketan Shriram Mcs Industries Limited, Vapi Sales Trainee Core Vapi 3.6
8 Patil Vaibhav Ravsaheb Anutek Engineering Pvt Ltd, Nashik Sales Trainee Core Pune 3.6
9 Misar Swapnil Rajendra Just Dial Consultant Non Core Mumbai 2.8
10 Abad Sagar Sunil Tcs, Mumbai Trainee Non Core Mumbai 3.5
11 Mehta Deep Bharat Dollar Advisory Services Business Analyst Non Core Indore 3.4
12 Kasliwal Shubham Sohanlal Dollar Advisory Services Business Analyst Non Core Indore 3.4
13 Jadhav Bapu Madhav Krs Pump Solutions, Nashik GAT Core Nashik 3.2
14 Jadhav Sachin Sahebrao Krs Pump Solutions, Nashik GAT Core Nashik 3.2
15 Gaikwad Yogesh Sanjay Magneti mareli motherson Shock Absorbers Indiapvt Ltd Trainee Core Pune 3
16 Gangurde Roshan Bhausaheb Trimurti Enterprises, Pune Trainee Technical Sale Core Pune 3
17 Sandanshiv Lalit Dattatray Trimurti Enterprises, Pune Trainee Technical Sale Core Pune 3
18 Pakhale Harshal Mohan Epic Research Pvt.Ltd. Consultant Non Core Indore 2.6
19 Divate Swarup Sanjay Epic Research Pvt.Ltd. Consultant Non Core Indore 2.6
20 Khade Ishwar Raghunath Nibe Motors Pvt Ltd, Nashik Trainee Core Nashik 2.5
21 Mahale Chaitanya Rajendra Nibe Motors Pvt Ltd, Nashik Trainee Core Nashik 2.5
22 Shevalekar Khushal Vijay Nibe Motors Pvt Ltd, Nashik Trainee Core Nashik 2.5
23 Patil Rupesh Sanjay Bosch Chassis Systems India pvt Limited, Pune Trainee Core Pune 2.4
24 Koticha Akash Rakesh Mahavir Tubes Corporation, Kalamboli Trainee Core Mumbai 2.4
25 Patil Sameer Deepak Emminance Engineering Solutions, Pune Trainee Core Pune 2.3
26 Jadhav Tejaswini Bharat Techno Cad, Nashik Trainee Core Nashik 2.2
27 Pawar Nikita Sanjay Techno Cad, Nashik Trainee Core Nashik 2.2
28 Gaikwad Chetan Shatrughna Badwe Engineering Pune Trainee Core Aurangabad 2.1
29 Kumbharkar Nilesh Ashok Raj Process Equipments Trainee Core Pune 2.1
30 Kulkarni Abhishek Suresh Lokesh Machines Limited, Pune Trainee Core Pune 1.8
31 Nikam Mayur Rajendra Bharat Petrolium Corporation Ltd, Sinnar Trainee Core Nashik 1.8
32 Pawar Shailesh Bhaskar Lokesh Machines Limited, Pune Trainee Core Pune 1.8
33 Jatiya Atul Gotiram Lokesh Machines Limited, Pune Trainee Core Pune 1.8
34 Neve Prasad Prakash Lokesh Machines Limited, Pune Trainee Core Pune 1.8
35 Patil Hemant Sanjay M.B.Sugars And Pharmaceuticals LTD. Trainee Core Malegaon 1.8
36 Jadhav Vaibhav prakash M.B.Sugars And Pharmaceuticals LTD. Trainee Core Malegaon 1.8
37 Deore Jitendra Vijay Acey Engineering Pvt. Ltd., Aurangabad Trainee Core Aurangabad 1.8
38 Hargire Ravi Proto D Engineering Trainee Core Pune 1.8
39 Chitte Kalpesh Walmik Bharat Insulation Company Trainee Core Aurangabad 1.4
40 Patil Ajay Yadnesh Rotomag Motors And Controls Pvt Ltd Project Engineer Core Vitthal Udhognagar 1.4
41 Sonawane Rahul Sahebrao Tws Industrial Solution Pvt Ltd, Pune Trainee Core Pune 1.4
42 Bachhav Rohit Shantaram Armstrong Machine Builders Pvt Ltd, Satana Trainee Core Nashik 1.4
43 Bhavsar Prateek BPCL Trainee Core Manmad 3
44 Pagar Abhijeet Shravan Greaves Cotton Limited Quality Engineer Core Pune 1.3
45 Kothari Manthan Ventil Components Production Engineer Core Pune 1.3
46 Shelke Nandkumar Ventech Pvt Ltd Quality Engineer Core Pune 1.3
47 Bhandari Pratik Dhumal Metals Trainee Core Sinnar 1.3
48 Nawale Devidas Kailas DDM Engineering Pvt. ltd. Design Engineer Core Pune 1.8
49 Khanore Kiran Anil Team Tech Solutions Jr. Engineer Core Pune 1.4
50 Yeole Dinanath Eknath Badve Engineering Ltd Quality Engineer Core Pune 1.3
51 Kiran Gandhi Lokesh Machines Limited, Pune Trainee Core Pune 1.8
52 Kankariya Dinesh Dilipchand Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
53 Rayate Monini Sanjay Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
54 Pawar Sachin Kailas Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
55 Londhe Rajshree Dipak Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
56 Sonawane Saurabh Sudhakar Infosys System Engineer Non Core Pune 3.6
57 Patil Prashant Pravin Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
58 Chape Rameshwar Vitthal Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
59 Sancheti Kunal Santosh Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
60 Nikam Pravin Dyaneshwar Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
61 Misal Umesh Prabhakar Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
62 Jagtap Pravin Ramnath Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
63 Sonawane Vaibhav Sukdeo Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
64 Ubale Palash Gajanan Rabbit & Tortoise Tech Solutions Software Engineer Non Core Mumbai 4.5
65 Khainar Rahul Tatyabhau Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.3
66 Pathak Pushpak Dhananjay Unipart Group SAPMM Core Mumbai 1.44
67 Khairnar Nilesh Madhukar Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
68 Aher Vaibhav Laxman DDM Engineering Pvt. ltd. Jr. Engineer Core Pune 1.8
69 Khaire Akashay Sharad Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
70 Karnavat Shubham Dilip Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
71 Bafana Sanket Vjay Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
72 Khaire Amol Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
73 Annadate shubham Bharat Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
74 Jadhav Mohan Laxman Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
75 Pande Rushikesh Sanjay Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
76 Jadhav Chetan Chandrabhan Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
77 Kakulte Dinesh Sanebrao Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
78 Jadhav Saurabh Ghanashyam Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
79 Chitte Kalpesh Walmik Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
80 Mahale Sagar Uttam Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
81 Sanawane Shirang Bhaurao Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
82 Nikam Kalpesh Bapu Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
83 Dangale Yogita Sunil Dhoot Transmission Trainee Core Pune 1.21
84 Birar Shraddha Rajendra Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
85 Erande Nayan Sunil Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
86 Chavan Sandip Ratan Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
87 Bhadane Kiran Ragho Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
88 Yeola Pavan Rajendra Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
89 Mutha Gaurav Sumatilal Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
90 Suradkar Rushikesh Kamlakar Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
91 Chavan Vrushali Arun Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
92 Chaudhari Pratiksha Ishwar Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
93 Yeshi Jayosh Madhukar Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
94 Chavan Devendra Raosaheb Endurance Technologies Ltd. Trainee Core Aurangabad 1.34
95 Patil Rajkumar Steel Strip Wheels Ltd Trainee R & D Core Aurangabad 1.34
96 Atul Bagul Aurangabad Electricals Ltd Trainee Core Aurangabad 1.21
97 Nishchal Jain Siemens Healthineers Software Developer Non Core Banglore 2.5
98 Pawar Bhushan Alligator Atomation Jr. Design Engineer Core Aurangabad 1.34
99 Vitthal Arote Clover Infotech QA Tester Non Core Mumbai 3
100 Tushar Ghule ERA ENGINEERING SERVICES AND SOLUTIONS PUNE Trainee design engineer Core Aurangabad 1.34
101 Pramod Khairnar Cybage Software QA Automation Engineer Core Pune 1.21
102 Deshmane Pooja Rajesh Dhoot Transmission Trainee Core Aurangabad 1.21
103 Shahezeen Nawaz Quraishi Dhoot Transmission Trainee Core Pune 1.21
104 Mahajan Pooja Valmik Dhoot Transmission Trainee Core Pune 1.21
105 Patil Puja Vijay Dhoot Transmission Trainee Core Pune 1.21
106 Patil Latika Bhalchandra Jr. Design Engineer Core Core Pune 1.21
107 Rayate Mohini Sanjay Dhoot Transmission Trainee Core Pune 1.21
108 Ahirrao Vaishnavi Sanjay Dhoot Transmission Trainee Core Pune 1.21
109 Chavan Vrushali Arun Dhoot Transmission Trainee Core Pune 1.21
110 Arote Manisha Kishor Dhoot Transmission Trainee Core Pune 1.21
111 Chavan Prajakta Sanjay Dhoot Transmission Trainee Core Pune 1.21
112 Roshan Shewale Fresenius Kabi India Pvt Ltd Supervisor Core Goa 3
113 Wagh Rahul Kalyani Green Enviro Sales Executive Core Pune 1.62

2021-22
Sr. No. Name of Student Company Name Designation Sector Location Package (LPA)
1 Jignesh Ahire Tata Consultancy Services Assistant Systems Engineer - Trainee Non Core Pune 3.36
2 Saurabh Nimase Decimal Point Analytics Software Developement Engineer Non Core Nashik 4
3 Harshal Patil Decimal Point Analytics Software Developement Engineer Non Core Nashik 4
4 Lalit Sonar AMT Skills Enhancement LLC GET Core Nashik 1.44
5 Aditya Nikam AMT Skills Enhancement LLC GET Core Nashik 1.44
6 Yash Chaudhari Capgemini Software Developer Non Core Pune 4
7 Aman Chauhan Capgemini Software Developer Non Core Pune 4
8 Pratik Suryawanshi Capgemini Software Developer Non Core Pune 4
9 Pawan Pawar Capgemini Software Developer Non Core Pune 4
10 Vaibhav Chavhan Capgemini Software Developer Non Core Pune 4
11 Jayesh Patil Infosys Systems Engineer Non Core Pune 3.6
12 Sanket Bhadane Infosys Systems Engineer Non Core Pune 3.6
13 Mayur Nikam Infosys Systems Engineer Non Core Pune 3.6
14 Pravin Pagar Infosys Systems Engineer Non Core Pune 3.6
15 Naveshkumar Patil Infosys Systems Engineer Non Core Pune 3.6
16 Siddharth Katariya Wipro Technologies Project Engineer Non Core Pune 3.5
17 Parth Akkar Wipro Technologies Project Engineer Non Core Pune 3.5
18 Girish Chavhan Wipro Technologies Project Engineer Non Core Pune 3.5
19 Jayant Pawar Tata Consultancy Services Systems Engineer Non Core Pune 7.01
20 Aditya Wakale Focus Edumatics Online Tutor Non Core Bangalore 2.5
21 Harish Chavan Focus Edumatics Online Tutor Non Core Bangalore 2.5
22 Dipak Pawar Focus Edumatics Online Tutor Non Core Bangalore 2.5
23 Khushal Khairnar Focus Edumatics Online Tutor Non Core Bangalore 2.5
24 Sandip Ubale Focus Edumatics Online Tutor Non Core Bangalore 2.5
25 Sayali Pagare Focus Edumatics Online Tutor Non Core Bangalore 2.5
26 Suraj Bhakare Focus Edumatics Online Tutor Non Core Bangalore 2.5
27 Swapnil Mali Focus Edumatics Online Tutor Non Core Bangalore 2.5
28 Pavan Moin Wipro Technologies Project Engineer Non Core Pune 3.5
29 Pravin Chavan Wipro Technologies Project Engineer Non Core Pune 3.5
30 Kiran Ghuge Wipro Technologies Project Engineer Non Core Pune 3.5
31 Vaibhav Karmase Infosys Project Engineer Non Core Pune 3.5
32 Gopal Moin Infosys Project Engineer Non Core Pune 3.5
33 Dipak Vispute Infosys Project Engineer Non Core Pune 3.5
34 Santosh Udavant Infosys Project Engineer Non Core Pune 3.5
35 Kartik Thakare Wipro Technologies Project Engineer Non Core Pune 3.5
36 Sarthak Ghodke Relaxo Footwear Limited Graduate Sales Trainee Non Core Mumbai 3.6
37 Sahil Luniya Relaxo Footwear Limited Graduate Sales Trainee Non Core Mumbai 3.6
38 Kishor Nagare Relaxo Footwear Limited Graduate Sales Trainee Non Core Mumbai 3.6
39 Mohit Dukale Infosys Systems Engineer Non Core Pune 3.6
40 Manish Suryawanshi Infosys Systems Engineer Non Core Pune 3.6
41 Yogesh Dhage Byju's Business Development Associate Non Core Pune 8.5
42 Namdeo Pawar Renew Power GET Core Gurugram 5
43 Sayali Tajane Bosch GAT Core Nashik 4.5



MECHANICAL ENGINEERING
  Vision-Mission & Profile   Laboratories   People   Toppers List   Results   Placement Statistics   Events   Achievements   Students Association   Department Library   Downloads   Photo Gallery   Industrial Visit

Gallery