SNJB's Late Sau. Kantabai Bhavarlalji Jain COLLEGE OF ENGINEERING Accredited With A Grade By NAAC Accredited by NBA (Comp and Mech Engg) Permanently Affiliated to SPPU

COMPUTER ENGINEERING
Vision: To empower young generations for significant contribution in the field of computer engineering through excellence in knowledge, technical education and innovation to cater the industrial demands and societal needs. Mission: 1. To achieve academic excellence by inculcating basic and latest knowledge in which new idea flourish. 2. To undertake collaborative training which offer opportunities for long term interaction with academia and industry.


COMPUTER ENGINEERING
  Vision-Mission & Profile   Laboratories   People   Results   Toppers List   Placement Statistics   Events   Achievements   Students Association   Department Library   Downloads   Photo Gallery   III Cell   Industrial Visit   CSI Student Wing   Department Committee



Placement Details


Placement Details
2021-22
Sr. No. Name of Student Company Name Designation Sector Location Package (LPA)
1 SHINDE SWATI DIPAK TCS System Engineer IT Pune 7
2 CHAVAN GAURAV VIJAY TCS System Engineer IT Pune 3.36
3 GADE MAYURI DINKAR Hexaware Technologies Graduate Engineer Trainee IT Pune 4
4 KATARIYA ARTI SURESH Hexaware Technologies Graduate Engineer Trainee IT Pune 4
5 LOHADE RUTIK RAVINDRA TCS System Engineer IT Pune 3.36
6 MUNOT MRUNAL RISHABH ZENSAR Software Developer IT Pune 4
7 CHUTTARMUTHA ANAND SANJAY TCS System Engineer IT Pune 3.36
8 PATIL PRIYA SURESH Capgemini Analyst IT Pune 4
9 SHEWALE ASHVINI JEEVAN ZENSAR Software Developer IT Pune 4
10 PENDHARI JAYASHRI RAMESH Infrasoft Technologies limited Trainee Associate Consultant IT Pune 5
11 SALUNKE NIKITA SANJAY WIPRO Project Engineer IT Pune 3.5
12 SANT KARTIK SAHEBRAO MindTree Engineer IT Pune 4
13 SIDDHANT PAHADE WIPRO Project Engineer IT Pune 3.5
14 PAGARIYA SANDESH SUDHIR ZENSAR Software Developer IT Pune 4
15 KELHE AKSHAY MOHAN WIPRO Project Engineer IT Pune 3.5
16 KELHE ROHAN MOHAN Persistent Software Engineer IT Pune 4.71
17 SHELAR DARSHAN PRADIP WIPRO Project Engineer IT Pune 3.5
18 AHER ARCHANA RAJARAM WIPRO Project Engineer IT Pune 3.5
19 JADHAV SHUBHANGI RAJENDRA Infrasoft Technologies limited Trainee Associate Consultant IT Pune 5
20 BABHALE SHARVARI SANJIV ZENSAR Software Developer IT Pune 4
21 SAMKIT NITINRAJ KOTHARI ZENSAR Software Developer IT Pune 4
22 WYAVHARE AKASH RAJENDRA ZENSAR Software Developer IT Pune 4
23 RAJPUT SOURABHSINGH MAHENDRASINGH ZENSAR Software Developer IT Pune 4
24 JAIN ESHA SANDEEP WINJIT Software Developer IT Nashik 4.3
25 SHAH DHRUTI PARAS Hexaware Technologies Graduate Engineer Trainee IT Pune 4
26 POOJA DEEPAK SANGHAVI JARO Graduate Trainee IT Pune 6.6
27 MAWAL VRUSHALI NANDKUMAR Capgemini Analyst IT Pune 4
28 PATIL MAYUR VIJAY Capgemini Analyst IT Pune 4
29 JAIN MAMATA KISHOR Capgemini Analyst IT Pune 4
30 CHHAJED NIHARIKA MAHAVIR Infrasoft Technologies limited Trainee Associate Consultant IT Pune 5
31 BHALGAT PRATHAMESH DHANESH Capgemini Analyst IT Pune 4
32 LOKESH MAHAVEERCHAND PINCHA Infosys System Engineer IT Pune 3.6
33 GANDHI RUSHABH ASHISH Infosys System Engineer IT Pune 3.6
34 SONAR SANJANA GOPAL Aress Trainee Software Engineer IT Nasik 4.5
35 PATNI VIRTI MANISH Infosys System Engineer IT Pune 3.6
36 GAIKHE PRATIKSHA EKNATH Aress Trainee Software Engineer IT Nasik 4.5
37 GANGURDE SAKSHI DATTU Infosys System Engineer IT Pune 3.6
38 CHATALI GOKUL JADHAV Infosys System Engineer IT Pune 3.6
39 BATTIN RAHUL. GANESH Infosys System Engineer IT Pune 3.6
40 GIRASE MANSI NARENDRASING Infosys System Engineer IT Pune 2.5
41 JAIN SAKSHI SUNIL Brigosha Technologies Junior Software Engineer IT Bangalore 4.5
42 SHARMA PRANJAL VIJAY Capgemini Analyst IT Pune 4
43 BADNORE BHUMIKA PRAVIN MineCraft Software Developer IT Mumbai 3
44 KOTWAL PRANJAL ANIL FocusEdumatics Online Tutor IT Pune 2.5
45 KOTWAL SNEHA KAILAS FocusEdumatics Online Tutor IT Pune 2.5
46 GIRASE JIDNYASA RAJENDRA FocusEdumatics Online Tutor IT Pune 2.5
47 TIDAKE MONIKA SANJAY FocusEdumatics Online Tutor IT Pune 2.5
48 DAWANGE SAKSHI VIJAY Capgemini Analyst IT Pune 4
49 SONAWANE JAYASHREE SURESH WIPRO Project Engineer IT Pune 3.5
50 DAGA PRIYANKA VIJAY Brigosha Technologies Junior Software Engineer IT Bangalore 4.5
51 ALIZAD SHREYA NILESH Jaro Education Graduate Trainee IT Mumbai 6.7
52 USHIR ANUJ PANDIT Capgemini Analyst IT Pune 4
53 PAWAR ANKITA ANIL Teamlease Service Limited Sales Office Non-IT Banglore 1.8
54 AHIRE PRADNYA YUVRAJ Mindtree Engineer IT Pune 4

2020-21
Sr. No. Name of Student Company Name Designation Sector Location Package (LPA)
1 AGARKAR MANASHREE PRADEEP TCS System Engineer IT Pune 3.36
2 BHAVSAR SARTHI PADMAKAR Kneo Automation Pvt Ltd Software Developer IT Pune 3.36
3 BEDMUTHA KHUSHBU MAHENDRA AMT Skill Enhancement Institute LLP Trainee Engineer IT Nashik 1.2
4 BHAMARE TUSHAR UDDHAV Cognizant GenC Developer IT Pune 4.5
5 BHAVSAR SIDDHI DEVENDRA MindTree Software Engineer IT Pune 4
6 CHAUDHARY PRATIKSHA RATAN Atos Syntel Associate Consultant IT Pune 3.4
7 CHAVAN PRATIKSHA DHANRAJ Cognizant Programmer Analyst Trainee IT Pune 4.5
8 CHHADWA RIDHAM NITIN PropertyPistol Assistant Sales Manager IT Mumbai 7.68
9 CHOPADA PRATIKSHA PRASHANT TCS System Engineer IT Pune 3.36
10 DESHMANE PRAVIN SAHEBRAO Cognizant Programmer Analyst Trainee IT Pune 4.5
11 DESHMANE SAMRUDDHI SOMNATH Accenture Application Development Associate IT Pune 4.5
12 DIVATE RUTUJA SAMPATRAO TCS System Engineer IT Pune 3.36
13 DIVATE VAIBHAV DAGU Cognizant GenC Developer IT Pune 4.5
14 GANDHI RIYA RAMESH Accenture Application Development Associate IT Pune 4.5
15 GELADA P SIDDHARTH Nanostuff Technologies Salesforce Developer IT Pune 2.4
16 HIRAN SHUBHALI DINESH TCS System Engineer IT Pune 3.36
17 JAIN AYUSHI AMIT Infosys System Engineer IT Pune 3.6
18 JAIN SALONI ANIL Nanostuff Technologies Salesforce Developer IT Pune 2.4
19 KADARI SHOEB SADIK Intellect System Trainee IT Pune 3.5
20 KANDI RUSHIKESH TRILOKCHAND Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.4
21 KANKARIYA SEJAL RAJESH ETP Trainee Engineer IT Pune 3.5
22 MAHAJAN SUYASH TUSHAR Accenture Application Development Associate IT Pune 4.5
23 MUNDADA MUKUND MILIND Nanostuff Technologies Salesforce Developer IT Pune 2.4
24 PALOD DEVESH PRASHANT TCS System Engineer IT Pune 3.36
25 PANDE KAJAL GIRISH WINJIT Software Developer IT Nasik 2.65
26 PATANI RUJVI SACHIN T System Trainee IT Pune 6
27 SANGHAI ANKITA AKSHAYKUMAR Accenture Application Development Associate IT Pune 4.5
28 SANGHAVI APEKSHA PRASHANT WIPRO Project Engineer IT Pune 3.5
29 SAYANKAR ATHARVA SHARAD Cognizant Programmer Analyst Trainee IT Pune 4.5
30 SHIRUDE RAJASHREE RAVINDRA Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Technical Service Trainee IT Chennai 4
31 SURYAWANSHI SWAPNALI CHINTAMAN Accenture Application Development Associate IT Pune 4.5
32 WAGH HEMANGI MACHHINDRA Global mobility Sr. Visa Counselor IT Nashik 1.44
33 WAGH MADHURA MANOJ LTI Graduate Engineer Trainee IT Pune 3.5
34 WANI DIVYA PRAFULL TCS System Engineer IT Pune 3.36
35 USHIR NISHA TRYAMBAK Infosys System Engineer IT Pune 3.6
36 MANDALIK ASHWINI SUNIL Course 5 Intelligence Pvt Ltd Junior Analyst IT Pune 3.5
37 PARDESHI SOURAV VISHNUSING Cognizant Programmer Analyst Trainee IT Pune 4.5
38 JAIN APURVA LALIT UFaber Edutech Pvt. Ltd. Business Development Executive IT Mumbai 5
39 YEOLE RUCHA PRAVIN Infosys System Engineer IT Pune 3.6
40 AHIRRAO SHRADDHA YOGESH ETP Trainee Engineer IT Pune 3.5
41 KSHIRSAGAR PRACHI AJIT C3IT Software Solutions Private Limited Trainee Engineer IT Pune 2.4
42 AHIRE NIKITA KASHINATH Fujitsu Consulting India Pvt Ltd Technical Service Trainee IT Chennai 3.5
43 JAIN SHAJAL PRASHANT Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.4
44 THOMBRE UTKARSHA PRAMOD Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.4
45 KUSHARE SHITAL RAJENDRA Kaizen Software Solutions Associate Software Engineer IT Nashik 1.2
46 BAFNA VAIBHAV ANILKUMAR Capgemini Analyst IT Pune 4
47 SHINDE KRUSHNA DIPAK Capgemini Analyst IT Pune 4
48 YEOLA SMITA CHANDRAKANT FreshGravity Analyst Data Management IT Pune 5
49 AMBURE SAKSHI MUKTESHWAR Globant Associate Software Engineer IT Pune 3.8
50 BACHHAV DIPALI TULSHIRAM Netwin Jr. Software Programmer IT Nashik 2.38
51 DESHMANE SUYOG RAMNATH Capgemini Analyst IT Pune 4
52 KADAM KOMAL BABASAHEB TIAA Testing Analyst IT Pune 10

2019-20
Sr. No. Name of Student Company Name Designation Sector Location Package (LPA)
1 AHER PRAJAKTA RAGHUNATH Infosys Software Engineer IT Pune 3.6
2 AHIRE PRACHI KHUSHAL Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
3 ALI RUBEENA SAYYAD TCS Graduate Engineer Trainee IT Pune 4.65
4 AMISHA KUMARI Capita Associate Engineer IT Pune 4
5 AMRUTKAR NIKITA LAXMAN Mwellsoftwaresolutions Software Developer Non-IT Aurangabad 0.96
6 AUTI SAYALI VIJAY Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
7 BAGUL GAYATRI VIJAY Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
8 BOTHARA SALONI ISHWARLAL Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
9 BRAMHANKAR MEGHANA CHANDRASHEKHAR TCS Pune Assistant System Engineer Trainee IT Pune 3.36
10 CHAUDHARI BHUSHAN RAGHUNATH C-EDGE Technologies Limited Assistant System Analyst IT Mumbai 2.75
11 CHAUDHARI RAJAN ASHOK Eternus Solution Pvt Ltd Pune Trainee Engineer IT Pune 3.6
12 CHHORIYA HEENA ASHOK Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
13 CHOPADA MANSI PRADIP Infosys Software Engineer IT Pune 3.6
14 DESHMUKH POOJA RAJENDRA Nanostuff Technologies Pune Paidot Consultant IT Pune 1.2
15 FIRODIYA PRATIK PRASHANT Tech Mahindra Associate Software Engineer IT Pune 3.25
16 GANDHI PRACHI AJAY YoungMinds Technology Solutions Pvt. Ltd Java Developer IT Hydrabad 1.2
17 GATKAL KOMAL PRUTHVIRAJ Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
18 JADHAV MAYURI PRABHAKAR Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
19 JAIN ADEETI SURESH Allentics IT Solutions Pvt Ltd Digital Marketing Associate IT Pune 1.44
20 JAIN AKSHAY ASHOK Capital Via Indore Client Acquisition Manager Finance Indore 3.06
21 JAIN KAKSHIL JAYESHKUMAR Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
22 JAIN PAURNIMA RAJENDRA Capital Via Indore Client Acquisition Manager Finance Indore 3.06
23 JAIN SAMIKSHA PRAMOD Capital Via Indore Client Acquisition Manager Finance Indore 3.06
24 JAIN SURBHI KAILAS Capital Via Indore Client Acquisition Manager Finance Indore 3.06
25 KOPULKAR KUNDAN SANTOSH Nanostuff Technologies Pune Trainee Software Developer IT Pune 1.2
26 MAHAJAN AISHWARYA DILIP Bajaj Finserv Pune Software Tester IT Pune 1.2
27 MANDLIK DIVYANI GORAKH Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
28 MORE KALYANI DNYANESHWAR Fujitsu Consulting India Pvt Ltd Technical Service Trainee IT Pune 3.5
29 MORE NIKHIL KISAN Infosys System Engineer Trainee IT Pune 3.6
30 MUTHA YASH MAHENDRA Capgemini System Analyst IT Pune 3.8
31 PACHORKAR KAVITA BHASKAR Twopir Consulting Private Limited Associate Software Engineer -Trainee IT Pune 2.5
32 PAGAR MAYURI SANJAY Infosys System Engineer Trainee IT Pune 3.6
33 PANDE DEVYANI GIRISH Josh Software Pvt Ltd. Software Engineer IT Pune 6.4
34 PATANI MANASI PANKAJ Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
35 PATEL BHAKTI ANIL Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
36 PAWAR VRUSHALI PRAKASH Tech Mahindra Associate Software Engineer IT Pune 3.25
37 SANCHETI SRUJAL SANTOSH Accenture Application Development Associate IT Pune 4.5
38 SAWANT NITIN RAMDAS Tech Mahindra Associate Software Engineer IT Pune 3.25
39 SHAIKH ARBAZ MUKHTAR Cognizant Solution Pvt Ltd Programmer Analyst Trainee IT Pune 4.01
40 SHELAR VAIBHAV ARUN Sankey Solution Solution Analyst IT Thane 3
41 SHINDE MEGHA BAJIRAO Shri. H. H. J. B. Polytechnic Chandwad Lecturer Education Chandwad 1.2
42 SHINDE NILESH MANIK Accion Labs Associate Software Engineer IT Punje 3
43 SONAR PRIYA ANIL Infosys System Engineer IT Pune 3.6
44 SONAWANE CHETANA RAJENDRA Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
45 SONAWANE SWITEE RAJENDRA Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Degree Trainee Engineer Non-IT Aurangabad 1.38
46 YADAV KIRAN KAILAS Yexle India Pvt Ltd Junior Consultant IT Hydrabad 2.75
47 THOSARE JIGNESH SANJAY Citius Tech Trainee Software Engineer IT Pune 5
48 KHAIRNAR MRUNAL RAJESH TCS Assistant System Engineer Trainee IT Pune 3.36
49 SHAH YASH CHANDRASHEKHAR Ms Office Solution Intern IT Gurgaon 2.4

2018-19
Sr. No. Name of Student Company Name Designation Sector Location Package (LPA)
1 AJMERA DHANASHRI VINOD Pride Group of Companies Event Manager IT Pune 1.8
2 AMRITKAR SNEHAL NARENDRA Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Graduate Apprentice Trainee Non-IT Aurangabad 1.21
3 BAFNA JAYESH PRAKASHCHANDRA Wipro Project Engineer IT Pune 3.5
4 BAFNA SAYALI ANILKUMAR Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Graduate Apprentice Trainee Non-IT Aurangabad 1.21
5 BAJAD JAYSHRI VITHOBA Sandip Jr. & Sr. College Zodge Junior College Teacher Education Zodge 1.2
6 BEDMUTHA SHAMAL KAILAS Dollar Advisory Business Analyst Non-IT Indore 3.42
7 BHANDARI SHUBHAM MANOJ ArisGlobal Trainee IT Mysore 4
8 BHATEWARA GAURAV BIPIN Dollar Advisory Business Analyst Non-IT Indore 3.42
9 BOGAWAT HARSHAD PUNAMCHAND IBM India Pvt Ltd Associate System Engineer IT Pune 4.25
10 BOMBATKAR ADITYA NIVRUTTI Atos Syntel Associate Consultant IT Mumbai 3.1
11 BORA MAYUR RAJENDRA Tieto India Pvt Ltd Junior Software Engineer IT Pune 3.5
12 BORWAL KOMAL JAIPRAKASH Fantas Tech Solutions Wordpress Developer IT Pune 0.96
13 CHAVAN MONALI SHRIKANT Cloudeon System Engineer Cloud IT Pune 2.86
14 DAGALE NIKITA POPAT Script Lanes Software Developer IT Pune 2.4
15 DESHMANE TUSHAR KEDU Cybage India Pvt Ltd Trainee Software Engineer IT Pune 4.01
16 DONGRE SUHASINI ASHOK Cloudreach Technologies India Pvt Ltd Junior Service Desk Analyst IT Pune 3.5
17 GADIYA NIKITA ASHOK Pride Group of Companies Event Manager IT Pune 2.4
18 GANDHIMUTHA ROHINI PRAVINKUMAR Shri. H.H.J.B. Polytechnic Chandwad Technical Assistant IT Chandwad 0.96
19 HIRAN POOJA SUNIL SNJB's Late Sau. K.B. Jain COE Chandwad Technical Assistant IT Chandwad 0.96
20 HYALIJ LALIT KEDA Wipro Project Engineer IT Pune 3.5
21 JAGTAP POOJA PRAMOD Infosys System Engineer Trainee IT Pune 3.6
22 JAIN AISHWARYA MANGILAL Dollar Advisory Business Analyst Non-IT Indore 3.42
23 JAIN AKSHAY CHETAN Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Graduate Apprentice Trainee Non-IT Aurangabad 1.21
24 JAIN ANKITA LALITKUMAR Futurism Trainee Business Development IT Pune 2.5
25 JAIN KHUSHBOO ASHISH Amazon Cloud Service Associate Non-IT Pune 1.7
26 JAIN KOUSHIK KAILASH Track Wizz TSS Consultancy Pvt Ltd Software Developer IT Mumbai 2.4
27 JAIN NEHA BHAVARLAL Infosys System Engineer Trainee IT Mysore 3.6
28 JAIN NIKITA MAHENDRAKUMAR Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Graduate Apprentice Trainee Non-IT Aurangabad 1.21
29 JOSHI KASHYAPKUMAR SHANTIBHAI VTPL Trainee Engineer IT Pune 1.2
30 PURVIL SANJAY KAMDAR TCS EIS IT Kolkata 4.8
31 KHANDELWAL SAKSHI RAJESH Amazon Development Center India Pvt Ltd CS Associate IT Pune 1.87
32 KHAPARE PRIYANKA SUBHASH Accenture Application Development Associate IT Pune 3.75
33 KHIVANSARA SHWETA SUSHILKUMAR Dollar Advisory Business Analyst Non-IT Indore 3.42
34 KHIVASARA MRUNAL KISHOR TCS Assistant System Engineer Trainee IT Pune 3.36
35 KOTHARI SAMRUDDHI SHANTILAL Atos Syntel Associate Consultant (AC1) IT Pune 3.1
36 KOTHAVADE HARSHAL VASANT MD India Execcutive IT Pune 1.07
37 LAHOTI MEGHA JAGDISH Accenture Application Development Associate IT Pune 3.75
38 LALWANI REENA BHAGCHAND EPIC Research Associate Financial Consultant IT Indore 2.61
39 MUNOT MAYUR MANSUKH Nanostuff Technologies Salesforce Developer IT Pune 1.5
40 MUTHA PURVA HEMANT Markets & Future SEO Executive IT Pune 1.2
41 NAHATA PIYUSH NITIN Amazon AWS DCO Tech Intern IT Mumbai 4.5
42 PAGAR SHILPA SHYAMRAO Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Graduate Apprentice Trainee Non-IT Aurangabad 1.21
43 PANDAVKAR RUPESH DEVANAND Futurism Technologies Trainee Business Development IT Pune 2.5
44 PARAKH NIKITA NITINKUMAR Dollar Advisory Business Analyst Non-IT Indore 3.42
45 PARAKH SHEFALI AJAYKUMAR Infosys System Engineer Trainee IT Mysore 3.6
46 PATIL KOMAL EKNATH Corbital IT Solutions Pvt Ltd Software Engineer IT Pune 0.96
47 PATIL MAYURI PREMANAND Dhoot Transmission Pvt Ltd Aurangabad Graduate Apprentice Trainee Non-IT Aurangabad 1.21
48 PATIL PRIYANKA LOTAN TCS Assistant System Engineer Trainee IT Pune 3.36
49 RAHANE UTKARSHA PRADIP Dollar Advisory Business Analyst Non-IT Indore 3.42
50 RAUT VAISHNAVI SUBHASH New Age Technologies Technical Executive IT Pune 1.2
51 SANKLECHA PAYAL SANTOSH Quess Execcutive Sales IT Nashik 1.26
52 SHAH JINAL SHAILESHKUMAR Infosys System Engineer Trainee IT Mysore 3.36
53 SHAIKH KALIL RAJU Pectra Solutions PHP Developer IT Pune 1.2
54 SHELAR GITALI SHARAD Tech Mahindra Jr. Software Engineer IT Pune 3.25
55 SHIMPI CHETAN DEVIDAS SSPM V M Polytechnic Parola Jalgoan Lecturer IT Jalgaon 1.2
56 SHINDE DIPAK KARBHARI Vayam Info solutions Pvt Ltd Desktop L2 IT Pune 2.08
57 SHINDE PUJA KASHINATH HAL Apprentice Trainee IT Ozar 1.2
58 SONAR TANUSHREE NANDKISHOR Siddesh Infotech Trainner IT Dhule 0
59 TATIYA GANESH INDARCHAND Capstone Securities Analysis Pvt. Ltd. Learner IT Pune 0.96
60 UBALE SHITAL BALASAHEB Just Dial Certified Internet Consultant IT Mumbai 1.44
61 UPADHYAY HARSHAD DAYARAM Tech Mahindra Associate Customer Support Non-IT Noida 2.1

2022-23
Sr. No. Name of Student Company Name Designation Sector Location Package (LPA)
1 THORAT GANESH SAYAJI Kanaka Software Developer IT Pune 5
2 JAIN LEESHA RAJESH Insnapsys Junior Software Developer IT Nashik 3.5
3 MUTHA TEJASWINI DAGDULALJI Infrasoft Trainee Associate Consultant IT Pune 5
4 THAKUR MAYUR VIJAY Hexaware Graduate Engineering Trainee IT Pune 4
5 LODHA PRIYANSHU SACHIN Hexaware Graduate Engineering Trainee IT Pune 4
6 HANUMANTE RUSHABH SANJAY Hexaware Graduate Engineering Trainee IT Pune 4
7 KOTECHA PRACHI AMIT Jaro Education Graduate Trainee IT Mumbai 6.78
8 CHHAJED NEHA SUNIL Jaro Education Graduate Trainee IT Mumbai 6.78
9 BANSAL GITIKA GIRISH Jaro Education Graduate Trainee IT Mumbai 6.786
10 PIPADA PRANAV KISHOR Jaro Education Graduate Trainee IT Mumbai 6.78
11 MUTHA JAINAM PANKAJ Jaro Education Graduate Trainee IT Mumbai 6.78
12 DESHMUKH POOJA ANIL Infrasoft Trainee Associate Consultant IT Pune 5
13 GANDHI SEJAL HITESH Infrasoft Trainee Associate Consultant IT Pune 5



COMPUTER ENGINEERING
  Vision-Mission & Profile   Laboratories   People   Results   Toppers List   Placement Statistics   Events   Achievements   Students Association   Department Library   Downloads   Photo Gallery   III Cell   Industrial Visit   CSI Student Wing   Department Committee

Gallery